Hokej. W Nowym Targu padały zarówno efektowne, jak i kuriozalne gole [WIDEO]

Maciej Zubek
Filip Wielkiewicz w swoim trzecim meczu po odpokutowaniu sześciomiesięcznej dyskwalifikacji zdobył gola i zaliczył dwie asysty Maciej Zubek
W meczu 33. kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi TatrySki Podhale Nowy Targ pokonało we własnej hali 5:3 Tempish Polonię Bytom, czym praktycznie zapewniło sobie trzecie miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

Pierwsza tercja remisowa 1:1. Oba zespoły gole zdobywały w momentach swojej gry w liczebnej przewadze. W 6 min prowadzenie objęło Podhale, po dynamicznej, indywidualnej akcji Dariusza Gruszki. Goście wyrównali w 9 min, po tym jak Jakub Wanacki dobił z bliska strzał Marcina Frączka.

W drugiej tercji przeważało Podhale, co przełożyło się na wynik. W 25 min ponowne prowadzenie Podhalu dał Filip Wielkiewicz, który po kontrataku trafił do bramki Polonii między parkanami dosyć pechowo interweniującego Ondreja Raszki. W 28 min już było 3:1 dla gospodarzy po świetnej akcji trzeciej formacji, którą sfinalizował Bartłomiej Neupauer. Tuż przed końcem drugiej odsłony fatalny w skutkach błąd przytrafił się Błażejowi Kapicy. Po strzale niemal z połowy lodowiska Kamila Falkenhagena, bramkarz „Szarotek” tak niefortunnie odbił krążek, że ten przeleciał nad nim i po plecach wtoczył się do bramki.

W 46 min nic już nie zostało z przewagi Podhala. Kolejny błąd w defensywie nowotarżan wykorzystał Roman Malik i uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do stanu 3:3. Kiedy zanosiło się na dogrywkę, sprawy w swoje ręce wziął Jarmo Jokila. W 56 min najlepszy strzelec „Szarotek” efektownym uderzeniem zdobył dla gospodarzy gola numer cztery. 15 sekund przed końcową syreną wygraną nowotarżan przypieczętował strzałem do pustej bramki Artem Iossafov.

- Przy prowadzeniu 3:1 weszło w nasze poczynania rozluźnienie, w skutek czego straciliśmy dwie głupie bramki i zrobiło się nerwowo. Zdołaliśmy się jednak podnieść i przechylić szalę zwycięstwa. To ważna wygrana bo z Polonią walczymy bezpośrednio o trzecie miejsce – ocenił gracz Podhala Dariusz Gruszka.

- Cieszą trzy punkty. Pierwsza tercja chaotyczna. Nie mogliśmy złapać w niej rytmu. W drugiej już było dużo lepiej. Dobrze wyglądaliśmy fizycznie. Przytrafiły się nam jednak dosyć pechowe gole. Walczyliśmy jednak do końca i to przyniosło efekty – przyznał trener „Szarotek” Marek Rączka.

- Gratulacje dla Podhala. Na pewno był to mecz walki z obu stron. Boli nas porażka poniesiona w końcowych minutach. Przegraliśmy głównie przez indywidualne błędy. Cóż, musimy wyciągnąć wnioski i w niedzielę w Opolu powalczyć o zwycięstwo – powiedział po meczu trener drugiej Polonii Zbigniew Szydłowski, który potwierdził też informację, że w niedzielnym spotkaniu przeciwko Orlikowi w szeregach jego drużyny zadebiutuje Martin Vozdecky.

TatrySki Podhale Nowy Targ- Tempish Polonia Bytom 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Bramki:
1:0 Gruszka (Sulka) 7, 1:1 Wanacki (Frączek, Augstkalns) 9, 2:1 Wielkiewicz (Jokila, Haverinen) 25, 3:1 Neupauer (Michalski, Wielkiewicz) 28, 3:2 Falkenhagen 40, 3:3 Malinik (Danieluk) 46, 4:3 Jokila (Jaśkiewicz, Wielkiewicz) 56, 5:3 Iossfov (Jokila, Jaśkiewicz) 60. Sędziował Paweł Breske z Jastrzębia. Kary: 8 – 16 (w tym 10 min dla Augstklansa za niesportowe zachowanie). Widzów: 800

Podhale: B. Kapica – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Iossafov, Wielkiewicz – Sulka, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Mrugała, Łabuz, M. Michalski, Neupauer, Różański – Wojdyła, K. Kapica, Siuty, D. Kapica, Svitac.

Polonia: Raszka – Cunik, Działo, Bordowski, Malinik, Danieluk – Augstkalns, Falkenhagen, Kłaczyński, Kartoszkin, Biezais – Wanacki, Pastryk, Kozłowski, Słodczyk, Frączek – Stępień, Dybaś, Wieczorek, Krzemień, Wąsiński.

Materiał oryginalny: Hokej. W Nowym Targu padały zarówno efektowne, jak i kuriozalne gole [WIDEO] - Gazeta Krakowska