Hokejowe MŚ: Rosja z brązowym medalem

Andrzej Stanowski
Facebook/IIHF
Na hokejowych mistrzostwach świata elity w spotkaniu o brązowy medal, rozegranym w Kolonii, Rosja pokonała Finlandię 5:3.

Rosjanie, podrażnieni porażką z Kanadą, podyktowali od początku meczu mocne tempo i już po pierwszej tercji prowadzili 1:0 po efektownym strzale Nikity Gusiewa. W drugiej odsłonie w odstępie siedmiu minut zdobyli trzy gole. Do bramki trafili nawet wtedy, kiedy grali w osłabieniu (drugie trafienie Gusiewa, który na tym turnieju zaliczył siedem goli). Kolejny punkt za asystę zanotował Artiom Panarin, który został najskuteczniejszym graczem turnieju z 17 punktami (4 gole, 13 asyst).

Potem jednak Rosjanie zwolnili tempo i Finowie jeszcze w drugiej tercji zdobyli gola, a na początku trzeciej odsłony po raz drugi trafili do siatki. Emocjonująco zrobiło się w końcówce meczu. Finowie zdobyli kontaktową bramkę, ale gol Nikity Kuczerowa przesądził sprawę. Nic nie dało Finom wycofanie bramkarza, Rosja wygrała 5:3.

Mecz o brązowy medal: Rosja – Finlandia 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)