Hokejowe MŚ. Szwecja i sensacyjny finalista Szwajcaria zagrają o złoto

Andrzej Stanowski
Facebook
Szwecja i Szwajcaria zagrają w finale hokejowych mistrzostw świata elity w Danii. O brązowy medal powalczą Kanada i USA.

W półfinale wielką sensację sprawiła Szwajcaria, która pokonała Kanadę 3:2. Przewagę w całym meczu mieli Kanadyjczycy, którzy oddali aż 45 strzałów (rywale tylko 17), ale w szwajcarskiej bramce fenomenalnie bronił Leonardo Genoni.

Szwajcarzy zdobyli prowadzenie pod koniec pierwszej tercji, w drugiej odsłonie Kanada wyrównała, ale potem dwa razy Szwajcarzy przeprowadzili skuteczne kontry i było 3:1. Na 127 sekund przed końcem Kanada, grając bez bramkarza, zdobyła kontaktowego gola. W ostatnich dwóch minutach stale kotłowało się pod bramką Genoniego, ale gol nie padł.

W drugim półfinale Szwecja rozbiła USA 6:0. W pierwszej odsłonie sporą przewagę posiadali Amerykanie, ale jedna kontra Szwedów dała mi gola. W drugiej tercji Szwedzi zdobyli gola, grając w osłabieniu, w 11 sekund później podwyższyli na 3:0 i było po meczu. Załamani Amerykanie stracili jeszcze trzy gole.