Hokejowy wynik w Niedzieliskach

(STM)
Mariusz Zych (Zorza, z lewej) i Szymon Tokarczyk (Dunajec Z.)
Mariusz Zych (Zorza, z lewej) i Szymon Tokarczyk (Dunajec Z.) Jarosław Boduch
Trwa bardzo dobra seria Pagenu Gnojnik. W niedzielę odniósł on czwarte z rzędu zwycięstwo, co dało mu awans na trzecie miejsce w tabeli.

Zorza Zaczarnie3 (2)
Dunajec Zakliczyn0

Rzuty karne, skutecznie wyegzekwowane na początku meczu przez Zycha i Kobyłeckiego, pozwoliły gospodarzom na kontrolowanie dalszego przebiegu gry. Po przerwie Zorza miała ułatwione zadanie, gdyż grała w liczebnej przewadze. Mimo to tylko raz podwyższyła wynik, wykorzystując kolejną "jedenastkę".
Jarosław Boduch

Bramki: 1:0 Zych 4 karny, 2:0 Kobyłecki 20 karny, 3:0 Kobyłecki 65 karny.

Zorza: Zapała - Szponder, Zych, T. Kapustka, GromadzkiI - Piska (46 R. Kapustka), Płaczek, KutaI, KobyłeckiI, Chmielarz - Zegar (85 Libirt).

Dunajec: Migdał - Nosek, D. FalkowskiIII[55], Brzęk, GwiżdżI - StećI (75 Gałek), S. Tokarczyk, Ludwa, B. Tokarczyk, Mleczko (60 P. Falkowski) - Kusiak.

Sędziował: Mariusz Świętek (Żabno).

Widzów: 20.

Tarnavia Tarnawa1 (1)
Pagen Gnojnik6 (4)

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla beniaminka, gdyż w 4 min Piech "główką" zamknął centrę Joksimovica. Potem trafiali jednak już tylko goście. W 18 min po wrzutce Ulasa celnie główkował Grzyb, następnie Hajduga wygrał pojedynek sam na sam oraz trafił z 18 m, a wynik do przerwy ustalił z rzutu karnego Ulas. W II połowie Rubin wykorzystał podanie Grzyba, a wygraną gości przypieczętował Ulas, po zagraniu Hajdugi.

Bramki: 1:0 Piech 4, 1:1 Grzyb 18, 1:2 Hajduga 28, 1:3 Hajduga 35, 1:4 Ulas 40 karny, 1:5 Rubin 69, 1:6 Ulas 84.

Tarnavia: M. ZiółkowskiI[60] - Ujejski, K. Wójcik, T. Klęsk, Panek - Joksimovic (70 W. Sobczyk), W. Ziółkowski, Piech (80 M. Sobczyk), Weber (63 Pastuszak) - KąckiI, Mrózek.

Pagen: Lis - Ł. Robak, Konstanty, Stanuszek (72 Orłowski), Grzyb - Migacz, Ulas, Hajduga, Rubin (80 Wąs) - Sacha, T. Górak.

Sędziował: Dominik Jurkiewicz (Brzesko).

Widzów: 100.

Jadowniczanka1 (1)
Okocimski II Brzesko 1 (0)

W 33 min Dzieński przymierzył z rzutu wolnego z 20 m. Od 60 min gospodarze przez blisko pół godziny grali z przewagą zawodnika, ale nie zdołali strzelić kolejnych bramek. Na domiar w 85 min, po centrze Gałki, Wójtowicz interweniował tak, że skierował piłkę do własnej bramki.

Bramki: 1:0 Dzieński 33, 1:1 Wójtowicz 85 samob.

Jadowniczanka: Kleśny - Bujak, ZuziaI, Wójtowicz, Chudoba - Rojkowicz, Rydz, Baran, Kurzywilk - Grzesik (90 Marcinow), DzieńskiIII[86].

Okocimski II: Pączek - Baran, KuligI, Stolarz, RyglowskiI - AbubakarI[60], Kozieł, Sikora, Słomka - Gałka, S. Kołodziej (80 K. Kołodziej).

Sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów).

Dunajec Mikołajowice 3 (1)
Macierz Lipnica Murowana 2 (1)

W 14 min Bibro po prostopadłym podaniu minął obrońcę i przymierzył przy dalszym słupku. Do remisu doprowadził w 43 min Motak, dokładając nogę po wrzutce z prawej strony boiska. W 63 min Bibro zakończył indywidualną akcję uderzeniem z pola karnego. Dziesięć minut później mogło być 2:2, ale Sumara obronił rzut karny wykonywany przez Borka. Zawodnik gości zrehabilitował się w 78 min, zdobywając bramkę strzałem z rzutu wolnego z 20 m. W 89 min raz jeszcze dał o sobie znać Bibro; po podaniu Klicha minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Bramki: 1:0 Bibro 14, 1:1 Motak 43, 2:1 Bibro 63, 2:2 Borek 78, 3:2 Bibro 89.

Dunajec: Sumara - Morys, KutaI , Chrapusta (70 Tarlaga), Imburski - Ł. Mucha, Bibro, Jarosz, Gajdur - Mastalerz (60 Klich), KusionI .

Macierz: S. Ciura - Tomkiewicz, Borek, Adamczyk, GocI - Wojewoda, Strugała, Chodur, Kokoszka - Nowak (75 Burdak), Motak (85 B. Ciura).

Sędziował: Filip Ścieżka (Tarnów).

Korona Niedzieliska 4 (3)
Naprzód Sobolów 6 (4)

Strzelecki festiwal rozpoczął Sotoła. W 11 min do remisu doprowadził Świątek. Między 24 a 34 minutą padło aż pięć bramek. Na trafienia Kmiecika (po rogu), Starkowskiego (z wolnego) i Cefala ("podcinka" nad bramkarzem), gospodarze odpowiedzieli dwoma golami Machalskiego, który najpierw minął trzech rywali, a następnie wykorzystał rzut karny. W 64 min Korona wyrównała za sprawą P. Lipchardta, który wykorzystał centrę Wróbla. Ostatnie słowo należało jednak do Naprzodu, a konkretnie do Sotoły i Serafina.

Bramki: 0:1 Sotoła 7, 1:1 Świątek 11, 1:2 Kmiecik 24, 1:3 Starkowski 26, 1:4 Cefal 28, 2:4 Machalski 31, 3:4 Machalski 34 karny, 4:4 P. Lipchardt 64, 4:5 Sotoła 66, 4:6 Serafin 72.

Korona: Szczupak - Mirski, Wróbel, D. Zachara, J. Kuciel - RudnikI (65 K. Zachara), Machalski, Świątek, Madej (74 Święch) - P. Lipchardt, A. Zachara.

Naprzód: M. Klejdysz - Satoła, T. Trybuła, GajewskiI, Serafin - Starkowski, Kasprzyk, Klebert, Cefal , Kmiecik (70 Saława) - Sotoła.

Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów).

Widzów: 70.

Uszew 2 (2)
Orzeł Dębno 2 (1)

Pierwszą bramkę zdobył Rylewicz, wykorzystując centrę z prawej strony boiska Kumorka. W końcówce pierwszej połowy najpierw Górka skorzystał z podania Kosteckiego, a następnie Kostecki dobił piłkę sparowaną przez Urbańskiego po strzale Górki. Wyrównująca bramka padła po centrze Węgrzyna i strzale Kumorka.

Bramki: 0:1 Rylewicz 28, 1:1 Górka 40, 2:1 Kostecki 45, 2:2 Kumorek 55.

Uszew: Ciszkowicz - Kukla, Zydroń, Odroń (80 Paterek) - Kostecki, FranczykI , P. PabianI , P. Jagielski (64 Frankowski), Stokłosa - Górka (85 R. Pabian), J. Jagielski.

Orzeł: Urbański - K. Ogar, M. GurgulI , D. HebdaI - Węgrzyn (78 Kural), B. Hebda (65 J. Ogar), Gicala, M. Hamowski, Rylewicz - KumorekI (74 B. Ogar), K. Gurgul.

Sędziował: Michał Sułek (Bochnia).

Widzów: 150.

Spotkanie Raba Niedary - Olimpia Wojnicz nie doszło do skutku. Boisko w Grobli, na którym Raba rozgrywa mecze jako gospodarz, nie nadawało się bowiem do gry.

Materiał oryginalny: Hokejowy wynik w Niedzieliskach - Gazeta Krakowska