Honorowy Owen

RS
Nieoczekiwana porażka czwartej w tabeli Aston Villi na własnym boisku z czwartym od końca Coventry. Goście wygrali aż 4-1. W spotkaniu na szczycie wicelider Chelsea wygrała z Liverpoolem 2-1. Honor przyjezdnych uratował Owen, w 77 minucie strzelając gola.

Anglia: wpadka Aston Villi

Już w 7 min francuski obrońca Leboeuf strzelił pierwszą bramkę z karnego. Pół godziny później piłkę do siatki skierował Glodbaek, i Chelsea wygrywała 2-0. Owen w 77 min ustalił wynik spotkania. Lider Manchester United wygrał także 2-1, z Southamptonem. Gole padały pod koniec meczu. W 79 zaczął Keane, potem Yorke (83 min). Goście odpowiedzieli bramką Le Tissiera w ostatniej minucie meczu. Aston Villa zagrała fatalnie z Coventry. Goście strzelili aż 4 bramki (po dwie Aloisi i Boateng). Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Dublin z karnego (55 min).
Wyniki Premiership: Aston Villa - Coventry 1-4 (Dublin 55 karny, Aloisi 23 i 75, Boateng 51 i 84), Chelsea - Liverpool 2-1 (Leboeuf 7 karny, Goldbaek 38 - Owen 77), Everton - Wimbledon 1-1 (Jeffers 57 - Ekoku 14), Manchester Utd. - Southampton 2-1 (Keane 79, Yorke 83 - Le Tissier 90), Charlton - Nottingham 0-0, Sheffield Wed. - Middlesbrough 3-1 (Booth 11 i 80, Sonner 77 - Mustoe 78), Tottenham - Derby 1-1 (Sherwood 69 - Burton 46), West Ham - Blackburn 2-0 (Pearce 28, Di Canio 31), Newcastle - Arsenal 1-1 (Hamman 79 - Anelka 36), w poniedziałek Leicester zagra z Leeds.

Wyniki I ligi: Watford - Swindon 0-1, Bolton - Crewe 1-3, Bradford - West Bromwich 1-0, Bristol City - Ipswich 0-1, Gimsby - Birmingham 0-3, Norwich - Sheffield Utd. 1-1, Portsmouth - Port Vale 4-0, Stockport - QPR 0-0, Tranmere - Bury 4-0, Wolverhampton - Huddersfield 2-2, Oxford - Sunderland 0-0, Crystal Palace - Barnsley 1-0. (RS)