Honorowy punkt

MZ
Izabela Godlewska sezon zakończyła efektowną wygraną nad Roksaną Załomską. Fot. Maciej Zubek
Dwoma wyjazdowymi, przegranymi pojedynkami z drużynami z Sochaczewa i Lidzbarka Warmińskiego pierwszy w historii sezon w ekstraklasie kobiet zakończyły pingpongistki nowotarskich Gorców.

TENIS STOŁOWY. Debiut w ekstraklasie Aleksandry Mozdyniewicz

Nasz zespół już wcześniej przekreślił swoje szanse na utrzymanie się w gronie najlepszych polskich drużyn, kończąc rozgrywki z zerowym dorobkiem punktowym w 18 meczach.

W pojedynku z Sochaczewem swój debiut w ekstraklasie zaliczyła Aleksandra Mozdyniewicz. 17-letnia nowotarżanka od razu rzucona została na głęboką wodę, bowiem naprzeciwko niej stanęła Chinka Xia Zhao. Zupełnie niedoświadczona pingpongistka Gorców w starciu z Azjatką nie miała najmniejszych szans, zdobywając łącznie w trzech setach zaledwie 10 punktów.

Jednostronny przebieg miała również potyczka utytułowanej Natalii Partyki z Izabelą Godlewską. Emocjonujący był za to pojedynek Marty Piłki z Mają Krzewicką. W każdym z trzech setów przy stole toczyła się wyrównana walka, a ich losy rozstrzygały się w końcówkach. Niestety, w nich za każdym razem górę brało większe ogranie tenisistki z Sochaczewa. Najbliżej wygranej Krzewicka była w drugim secie, jednak przy swoim prowadzeniu 9-7 przegrała cztery kolejne wymiany.

W Lidzbarku nowotarżanki w starciu z wciąż walczącą o utrzymanie drużyną LUKS Warmii zdołały wywalczyć honorowy punkt. Zdobyła go Godlewska, która dosyć niespodziewanie gładko w trzech setach rozprawiła się z brązową medalistką rozegranych przed kilkoma tygodniami młodzieżowych mistrzostw Polski w singlu Roksaną Załomską.

- Iza zagrała doskonale, wszystko jej wychodziło. Rywalka była w wielu momentach wprost bezradna - krótko podsumował występ Godlewskiej, kierownik Gorców Piotr Głąbiński. Wysoko poprzeczkę reprezentantce Polski Monice Pietkiewicz postawiła także Krzewicka, która wygrała jednego seta, a w trzech pozostałych długo toczyła wyrównane boje. Poza zasięgiem naszych zawodniczek była za to Chinka Si Guo.

SKTS Sochaczew - Gorce Nowy Targ 3-0

Wyniki pojedynków: Xia Zhao - Aleksandra Mozdyniewicz 3-0 (11-2, 11-6, 11-2); Natalia Partyka - Izabela Godlewska 3-0 (11-3, 11-5, 11-6); Marta Piłka - Maja Krzewicka 3-0 (11-9, 11-9, 11-9).

LUKS Warmia Lidzbark Warmiński - Gorce 3-1

Wyniki pojedynków: Ja Si Guo - Aleksandra Modzyniewicz 3-0 (11-0, 11-3, 11-1); Monika Piektiewcz - Maja Krzewicka 3-1 (11-5, 7-11, 11-6, 11-5), Roksana Załomska - Izabela Godlewska 0-3 (3-11, 7-11, 7-11); Si Guo - Krzewicka 3-0 (11-6, 11-8, 11-4)

W innych meczach: GLKS Wanzal Nadarzyn - SKTS Sochaczew 1-3

1. Forbet Tarnobrzeg 16 32 48-9

2. AZS AE Wrocław 17 26 45-26

3. Wanzal Nadarzyn 17 26 42-26

4. Bronowianka Kraków 16 20 38-28

5. Sochaczew 17 20 38-30

6. Polkowice 17 16 34-34

7. Gorzovia Gorzów 17 12 30-37