Honory dla ludzi futbolu

BK
Piłkarski podokręg w Chrzanowie obchodzi jubileusz 60-lecia. Wczoraj w kościele św. Mikołaja odprawiona została msza św. w intencji działaczy i sportowców. Potem najbardziej zasłużonych uhonorowano podczas uroczystego spotkania w Olszynach (gm. Babice).

Jubileusz 60-lecia Podokręgu Chrzanów

Jednym z punktów dwudniowych obchodów był czwartkowy mecz oldbojów reprezentacji Chrzanowa z Wisłą Kraków. Na stadionie Fabloku zjawiły się gwiazdy wiślackiej "jedenastki" sprzed lat, a także reprezentacji Polski.
   Naprzeciw stanęła reprezentacja Podokręgu Chrzanów: złożona z byłych piłkarzy, działaczy, sędziów. "Biała Gwiazda" zaczęła od mocnego uderzenia. Po 10 minutach prowadzili już 3-0 po bramkach Pawlikowskiego, Kmiecika i Marca. Goście zagrali bez taryfy ulgowej dla reprezentacji obchodzącego jubileusz podokręgu. Do przerwy strzelili jeszcze dwa gole, a po zmianie stron cztery. W II połowie chrzanowianie zrewanżowali się jednak 3 golami autorstwa Burligi, który trafił do siatki oldbojów Wisły dwa razy i Paweli. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3-9 (0-5).
   Reprezentacja Chrzanowa zagrała w składzie: Skoczylas, Cichoń, Kowalski, Knapik, Hanusiak, Milcz, Matusiak, Pawela, Broniek, Bieroński, Burliga, Idzik Szala, Kozioł, Bogacz, Pactwa.
   Chrzanowian prowadził Antoni Gawronek, któremu na grę nie pozwoliła kontuzja. - Wyższość rywali nie podlegała dyskusji, ale przy takich okazjach wynik nie jest najważniejszy. Miło było patrzeć na ciągle świetną technikę dawnych piłkarzy Wisły. Dla kibiców była to z pewnością także nie lada gratka - powiedział trener Gawronek.
   Wisła przyjechała w składzie: Adamczyk, Pawlikowski, Wójtowicz, Nawrocki, Greda, Jałocha, Kmiecik, Giszka, Marzec, Małecki, Kościelny, Kowalik, Krzoska.
   Kazimierz Kościelny, najstarszy zawodnik w tym meczu skończył 73 lata.
   Podczas uroczystości w kościele św. Mikołaja w Chrzanowie poświęcony został również sztandar chrzanowskiego związku. Udział w uroczystościach wzięły władze Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i przedstawiciele PZPN. Łącznie w Olszynach spotkało się blisko 200 ludzi futbolu.