AG
AZS Rzeszów - RMKS Rybnik 45-96 (11-25, 13-23, 8-24, 13-24)

I liga koszykarek

AZS: Cudo 2, Furdak 6, Kowal 13, Kieszkowska-Komar 4, Samolej 7, Borys-Duś 3, Guzara 10.
Drużyna z Rybnika to jeden z faworytów ligi, AZS powrócił po latach na zaplecze ekstraklasy i trochę czasu upłynie, nim zacznie odgrywać tam poważniejszą rolę. Wczoraj inaugurację gospodyń w hali w Rzeszowie obserwowała garstka widzów. Emocje były żadne. Rybniczanki od początku uzyskały przewagę, szybciej rozgrywały piłkę, dominowały pod tablicami. Najsłabsza w wykonaniu akademiczek okazała się III kwarta. W czwartej rzeszowianki walczyły o uratowanie twarzy i nie dopuściły do utraty 100 punktów. (TSZ)
Żak Nowy Sącz - Górnik Wieliczka 50-47 (6-13, 13-10, 18-11, 13-13)
Punkty: Janczyk 11, Niemas 11, Maderak 7, Homońcik 4, Zając 3, Krężel 6, Kozioł 2, Kocemba 2, Ruchała 2, Gieniec - Szołtysek 14, Owca 11, Wnęk 8, Kubik 7, Grzywacz 5, Puchara 2.
Wynik jest nieoczekiwanym rozstrzygnięciem, ale Górnik to już nie ta sama ekipa co w poprzednim sezonie. Wiele zawodniczek opuściło Wieliczkę, klub pozyskał kilka młodych koszykarek z DKS Kinga Wieliczka i zaczął sezon od porażki. W pierwszej fazie zawodów Górnik dominował, im bliżej końca meczu, tym bardziej dawała efekty agresywna obrona młodych zawodniczek Żaka. Podopieczne Leszka Obrzuta atakowały rywalki już na ich połowie, miały wiele przechwytów, po których wyprowadzały szybkie kontry. Najlepiej sądeczanki zagrały w trzeciej kwarcie, w której wypracowały skromną przewagę punktową, którą utrzymały do końca zawodów. (PAN)
Inne mecze: Korona Kraków - MOSiR Mysłowice 70-60 (19-12, 16-11, 13-14, 22-23), Stal Stalowa Wola - MOSM Bytom 68-66 po 2 dogr. (11-12, 14-12, 2-15, 22-10, 9-9, 10-8), Gimball Tarnawa Dolna - Filar Sosnowiec 55-82, Rybitwy Kraków - Wisła II Kraków 57-73.