Horror w Tychach, Cracovia przegrała w 118 minucie!

Andrzej StanowskiZaktualizowano
Comarch Cracovia przegrała w Tychach w trzeciej dogrywce Lucyna Nenow

Mecz zaczął się znakomicie dla „Pasów”, zdobyli gola już w 16 sekundzie, w zamieszaniu z bliska do siatki trafił Fin Jaakko Turtiainen. Ta braka uskrzydliła krakowian, a zupełnie wybiła z konceptu gospodarzy. Krakowianie w pierwszej tercji byli zespołem lepszym powinni prowadzić wyżej, bo świetnych sytuacji nie wykorzystali Michaił Vachovec, Marek Tvardoń i Turtiainen. Tyszanie atakowali sporadycznie.

Inaczej wyglądała druga tercja, Tyszanie ruszyli do ataku i kilka razy zakotłowało się pod bramkę Cracovii. W 30 min Gleb Klimienko jechał sam na bramkę „Pasów”, ale przegra pojedynek z bramkarzem Cracovii. Ale w minutę później był remis, na ławkę kar powędrował Mateusz Bepierszcz, gospodarze dobrze rozegrali zamek i Kamil Kalinowski strzałem bliska pokonał bramkarza. Krakowianie też parę razy groźnie zaatakowali, ale pod bramką zabrakło celnego strzału.

W ostatniej odsłonie pozycje do strzelenia gola miały oba zespoły. Na 5 minut przed końcem przed wielka szansą stanęły „Pasy”, grały w przewadze, ale bramki nie zdobyły.
Dogrywka! Niesamowite tempo, mnóstwo okazji bramkowych, ale kapitalnymi interwencjami popisywali się obaj bramkarze.

Dogrywka! Niesamowite tempo, mnóstwo okazji bramkowych, ale kapitalnymi interwencjami popisywali się obaj bramkarze. Druga dogrywka też bez bramek. W trzeciej, w 112 min Cracovia miała rzut karny, ale nie wykorzystał go Filip Drzewiecki. Rozstrzygnięcie padło w 118 min po strzale Alexa Szczechury.
Wspaniały mecz, brawa dla obu drużyn.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0 )
Bramki: 0:1 Turtiainen (Kapica) 1, 1:1 Komorski (Szczechura, Pociecha) 31, 2:1 Szczechura (Klimienko, Cichy) 118
Sędziowali: Michał Baca (Oświęcim) i Paweł Meszyński (Warszawa), kary: 6 – 4 min, widzów 2500. Stan play off (do 4 zwycięstw):1:0
Cracovia: Koprziva – Czarnaok, Kruczek, Kapica, Kalinowski, Turtiainen – Jachym, Jeżek, Tvrdoń, Domagała, Svec – Noworyta, Rompkowski, Csamango, Vachovec, Bepierszcz – Bychawski, Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński, Brynkus.