Hutnik - Avia. Stroje były niespodzianką dla piłkarzy [ZDJĘCIA]

AW
Hutnik Kraków - Avia Świdnik
Hutnik Kraków - Avia Świdnik Andrzej Wiśniewski
Biało-czerwone stroje; na koszulkach - oprócz herbu Hutnika - umieszczone było godło Rzeczypospolitej oraz napis "100 lat Niepodległej" - tak zaprezentowali się w meczu z Avią Świdnik piłkarze nowohuckiej drużyny. Którzy, dodajmy, jeszcze wychodząc na rozgrzewkę, nie wiedzieli, że tak będzie. - Wyjątkowy dzień, zrobiliśmy drużynie niespodziankę ze sprzętem - mówił potem trener Hutnika Leszek Janiczak. Z jego słów wynikało jednak, że cała akcja nie wpłynęła dobrze na koncentrację zespołu, jego grę w I połowie. - To było nasze najsłabsze 45 minut w tym roku. Fajnie, że padła bramka - dodał, mając na myśli strzał Dariusza Gawęckiego w 36 minucie. Okazał się on strzałem dającym zwycięstwo i Hutnik w 16 kolejce wygrał z Avią Świdnik 1:0. Po 16 kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli III ligi, tracąc punkt do Podhala Nowy Targ i Stali Rzeszów.