Hutnik - Garbarnia. Wysoka stawka II-ligowych derbów Krakowa. Promocyjne ceny biletów na mecz na Suchych Stawach

Jerzy Filipiuk
W rundzie jesiennej „Brązowi" pokonali hutników na własnym boisku 4:2
W rundzie jesiennej „Brązowi" pokonali hutników na własnym boisku 4:2 Andrzej Wiśniewski
W sobotę, 8 kwietnia na Suchych Stawach odbędzie się mecz 26. kolejki II ligi piłkarskiej - derby Krakowa - w którym Hutnik podejmie Garbarnię (początek o godz. 13). Obie drużyny są zagrożone spadkiem, stawka spotkania jest więc bardzo wysoka.

Hutnik zajmuje trzynaste miejsce w tabeli, a mająca o punkt mniej Garbarnia plasuje się tuż za nim. Obaj przeciwnicy prezentują zmienną dyspozycję, grają „w kratkę". Podopieczni trenerów odpowiednio Bartłomieja Bobli i Macieja Musiała mają niewielką przewagę nad drużynami ze strefy spadkowej, co powoduje, że prawdopodobnie o zachowanie ligowego będą walczyć do końca sezonu.

Garbarnia - fatalnie na wyjazdach

Drużyna z Suchych Stawów na własnym boisku zdobyła 18 z 27 ogółem uzbieranych punktów (za pięć zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki). Ekipa z Rydlówki na wyjazdach spisuje się fatalnie, mając na koncie zaledwie 5 punktów z 26 łącznie uzyskanych. Z dwunastu spotkań tylko jedno wygrała, dwa zremisowała i aż dziewięć przegrała. To najgorszy bilans ze wszystkich drużyn w II lidze.

W rundzie jesiennej, w spotkaniu rozegranym 3 września, „Brązowi" wygrali przed własną publicznością 4:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Adam Żak (dwie), Bartłomiej Purcha (z karnego) i Thomas Pranica. Gole dla gości zdobyli były zawodnik Garbarni Patryk Serafin i jej obecny gracz Mark Assinor. W 62 minucie mecz został przerwany na 14 minut z powodu zamieszek na trybunach.

Hutnik - bilety w promocji

Hutnik informuje, że w związku ze świąteczną porą bilety na derby będzie można nabyć w promocyjnej cenie - 20 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy. W związku ze zmianą klubu ze stowarzyszenia w spółkę nie będzie możliwy zakup biletu na mecz online oraz nie będzie prowadzona przedsprzedaż stacjonarna. W kasach w dniu meczu płatności dokonać będzie można jedynie gotówką.