Hutnik i Garbarnia rozgromiły rywali

Jerzy Filipiuk
Dziś rozegrane zostały pierwsze mecze 13. kolejki w grupie małopolsko-świętokrzyskiej III ligi. Padło w nich 17 bramek.

W derbach Krakowa Hutnik Nowa Huta rozgromił na Suchych Stawach rezerwę Cracovii 4:0 (3:0). Bohaterem meczu był Michał Guja, który zaliczył hat-trick, zdobywając gole w 21, 42 i 61 minucie. Poza nim do siatki trafił w 25 minucie Sebastian Jacak.

Garbarnia Kraków wygrała na boisku Podhala Nowy Targ 4:1 (3:1). Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 minucie po rzucie karnym Sebastiana Świerzbińskiego, ale goście bardzo szybko odrobili straty i uzyskali dwubramkową przewagę.

W 17 minucie do remisu doprowadził Mariusz Stokłosa, minutę później gola zdobył Marcin Siedlarz, a po kolejnych 6 minutach wynik z rzutu karnego podwyższył Krzysztof Kalemba. W 86 minucie gospodarzy „dobił” Tomasz Ogar, który powrócił do drużyny po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją.

Pozostałe wyniki: Poprad Muszyna – Beskid Andrychów 1:1 (1:0), Unia Tarnów – Spartaku Daleszyce 1:1 (1:0), KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Czarni Połaniec 4:0 (1:0).

W niedzielę: Wisła II Kraków – Soła Oświęcim (godz. 11, mecz w Myślenicach), Korona II Kielce – Łysica Bodzentyn (12), Wolania Wola Rzędzińska – Sparta Kazimierza Wielka (14), Poroniec Poronin – Wisła Sandomierz (14).