Hutnik Kraków. Goście prowadzili we Wrocławiu z rezerwami Śląska, ale w doliczonym czasie gry stracili gola z rzutu karnego

Jerzy Filipiuk
W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 Hutnik u siebie przegrał ze Śląskiem II Wrocław 2:5 Joannna Urbaniec
W meczu 1. kolejki II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem II 1:1, tracąc gola w 6 minucie doliczonego czasy gry z rzutu karnego! W drużynie gości zadebiutowali Bartłomiej Frasik, Daniel Hoyo-Kowalski, Michał Stasz i Dominik Zawadzki.

Hutnik Kraków - prowadzenie po kornerze

W ubiegłym sezonie w II lidze Hutnik w rundzie jesiennej przegrał u siebie z rezerwami Śląska 2:5, a w rewanżu na wiosnę zremisował we Wrocławiu 0:0. W niedzielnym meczu był o krok od zgarnięcia kompletu punktów.

Początkowo gra nie była zbyt ciekawa, dużo było walki w środkowej strefie boiska, mało sytuacji podbramkowych. W pierwszym kwadransie swej szansy na pokonanie bramkarza gospodarzy szukali Abdallah Hafez i Krzysztof Świątek, ale zostali zablokowani.

Wrocławianie próbowali zaskoczyć golkipera gości strzałami z dalszej odległości, tak jak na przykład w 26 min Lubambo Musonda, po którego uderzeniu piłka poleciała obok słupka. Gdy wydawało się, że miejscowi mogą na dłużej przejąć inicjatywę w grze, pod koniec pierwszej połowy hutnicy zaczęli coraz mocniej naciskać na rywali i w 39 min po zagraniu z rzutu rożnego na bliższy słupek Tomasz Wojcinowicz głową ulokował piłkę w siatce. Tuż przed przerwą w bliźniaczej akcji ten ostatni minimalnie chybił.

Hutnik Kraków - karny w ostatniej chwili

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zmiany wyniku. Stworzyły sobie kilka okazji, jednak długo bez efektu bramkowego. Gospodarze ponownie szukali szczęścia w strzałach z dalszej odległości. W 60 min uderzenie Adriana Łyszczarza z około 25 metrów sparował - nie bez problemów - obchodzący w dniu meczu 20. urodziny Bartłomiej Frasik, a w 5 min później ten pierwszy posłał piłkę nad poprzeczkę.

Hutnicy rewanżowali się podobnymi strzałami, m.in. w 66 min Hoyo-Kowalski także uderzył nad bramkę. Do końca spotkania trwała zacięta walka o punkty. Sędzia przedłużył je aż o 6 minut. W końcówce doliczonego czasu gry podyktował rzut karny dla gospodarzy, dopatrując się faulu na Filipie Michalskim. Z 11 metrów celnie strzelił Łyszczarz.

Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Wojcinowicz 39, 1:1 Łyszczarz 90+6 karny.
Śląsk II: Boruc - Musonda (79 Maruszak), Celeban, Poprawa, Caliński - Kotowicz (70 Konstanty), J. Zawadzki (70 Sz. Michalski), Młynarczyk (79 Olejniczak), Bukowski, Bargiel (86 F. Michalski) - Łyszczarz.
Hutnik: Frasik - Kędziora, Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski - Stasz (81 Tetych), Gajda (81 Drąg), Jaklik, Świątek (73 D. Zawadzki), Hafez (71 Kieliś), Zmorzyński - Kitliński (72 Sobala).
Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Bukowski, Poprawa - Hafez, Jaklik, Kędziora.