Hutnik Kraków. Remis przedostatniego zespołu II ligi na własnym boisku z trzecią drużyną III ligi. Zobaczcie zdjęcia

Jerzy Filipiuk
11.02.2023, Kraków: sparing Hutnik - Rekord Bielsko-Biała
11.02.2023, Kraków: sparing Hutnik - Rekord Bielsko-Biała Joanna Urbaniec
W sparingowym meczu piłkarskim II-ligowy Hutnik Kraków zremisował na własnym, bocznym boisku z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała 2:2.

Spotkanie przedostatniego zespołu II ligi z III-ligowcem zajmującym trzecie miejsce w grupie trzeciej odbyło się w sobotnie południe. Dostarczyło ono sporo emocji. Dla gospodarzy było przedostatnim sprawdzianem formy przed rundą wiosenną.

Hutnik objął prowadzenie w 19 min po strzale Kamila Wengera. Wkrótce po zmianie stron wynik podwyższył Hubert Karpiński. Goście nie dali jednak za wygraną. Michał Biskup w 53 min zdobył kontaktowego gola, a 17 min później doprowadził do remisu.

Przeciwko swej byłej drużynie zagrał 25-letni napastnik Marcin Wróbel, który od sierpnia 2018 roku do listopada 2022 roku w 98 meczach III ligi strzelił dla Rekordu 40 bramek (tylko raz egzekwując rzut karny!), w tym aż 16 w ostatniej rundzie jesiennej.

Z krakowskim klubem ostatnio rozstało się dwóch 22-letnich pomocników. Znani są już ich obecni pracodawcy. Krzysztof Iwanicki (16 meczów w II lidze w rundzie jesiennej) przeszedł do Wisłoki Dębica, a Waldemar Liberda (8) powrócił do Pcimianki Pcim.

Hutnik Kraków - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Wenger 19, 2:0 Karpiński 48, 2:1 Biskup 53, 2:2 Biskup 70.
Hutnik: I połowa: Wilk - Zięba, Nowakowski, Wenger, Urban - Chmiel, Drąg, Zawadzki, Świątek, Kieliś - Wróbel; II połowa: Leszczyński - Zięba, Głogowski, Kubowicz, Urban - Miechówka, Serafin, Zawadzki, Karpiński, Marcinkowski - Lelek.