Tomasz Bochenek
Po meczu. W koszulce należącej kiedyś do Iliasa El Bouha - testowany w Hutniku Kacper Kopczak Tomasz Bochenek
Hutnik Kraków - Stal Stalowa Wola 0:1 w sparingu, rozegranym w środę 1 lutego w Nowej Hucie. To pierwsza porażka krakowian w tegorocznych meczach kontrolnych, i trzeba przyznać, że "Stalówka" była dla nich bardzo wymagającym rywalem. W drugiej połowie osiągnęłą wyraźną przewagę, czego efektem był gol zdobyty tuż przed końcem przez Kacpra Wydrę.

Przed przerwą obie ekipy grały żwawo i obie nie wykorzystały bramkowych okazji. Trener Hutnika Bartłomiej Bobla po raz kolejny w dorosłym otoczeniu umieścił Anthony'ego Ikwukę, adepta klubowej akademii, rocznik 2007.

Na testy graczy czas przyszedł po przerwie. Znów pokazał się Karol Stanek, który z nowohuckim zespołem trenuje już od trzech tygodni. Natomiast pierwszy raz w Hutniku pojawił się Kacper Kopczak, ostatnio zawodnik rezerw Stali Mielec, mający za sobą junorski epizod w angielskim Sunderlandzie. Zawodnik nie jest już młodzieżowcem według kryteriów II ligi (ur. 2001), wyszedł na plac jako lewy pomocnik, potem zszedł do środka pola. I tym występem raczej nie zbliżył się do angażu w Hutniku.

Stal zagrała dynamicznie, potrafiła zdobywać teren. Wyglądała naprawdę nieźle - a to drużyna, z którą Wieczysta i Cracovia II będą wiosną rywalizować o awans do II ligi. W tym sparingu zwycięstwo "Stalówce" dał Wydra - były zawodnik grup młodzieżowych Wisły Kraków, który ostatnio występował w KS Wiązownica.

Hutnik Kraków - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Wydra 89.
Hutnik: Wilk - Zięba, Kubowicz, Wenger, Marcinkowski - Ikwuka, Drąg, Świątek, Kieliś - Lelek, Wróbel; II połowa: Leszczyński - Głogowski, Nowakowski, Wenger, Urban - Kieliś, Drąg, Andrzejewski, Świątek, Kopczak - Wróbel oraz Stanek, Rogóż.
Stal: Smyłek - Szifer, Grasza, Kucharczyk (40 Pikuła) - Kowalski, Stępniowski, Duda, Kołbon, Ziarko - Grabarz (35 Iwao), Filipczuk; II połowa: Furman - Banach, Hudzik, Pikuła - Wojtak, Duda, Soszyński, Olszewski - Wydra, Imiela - Iwao.