MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hutnik Kraków. Walne zebranie znów przełożone. Z jakiego powodu?

Tomasz Bochenek
Tomasz Bochenek
Stadion Hutnika Kraków
Stadion Hutnika Kraków Joanna Urbaniec
Hutnik Kraków. Przekładane już wcześniej walne zgromadzenie członków stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 nie odbędzie się także 19 stycznia 2023. Jego nowy termin wyznaczono na 15 lutego - i być może nie jest to termin ostateczny. To wszystko ma związek z planowanymi zmianami organizacyjnymi w Hutniku, do których jednak w tym momencie jeszcze dojść nie może.

Hutnik Kraków. Cognor przejmuje część klubu

Walne zebranie pierwotnie zwołane było na początek października 2022 roku - w związku z kończącą się kadencją wybranego w 2017 r. zarządu. Odroczono je ze względu na zintensyfikowanie działań zmierzających do pozyskania dla Hutnika inwestora - holdingu Cognor - i mających zajść w związku z tym zmianami w strukturze całej organizacji. Konkretnie: powołaniem spółki, pod której skrzydła ma trafić II-ligowa drużyna seniorów, ale nie tylko ona.

W grudniu 2022 r. podczas klubowego spotkania wigilijnego, w obecności około tysięcznej hutniczej społeczności, doszło do podpisania porozumienia między Hutnikiem a Cognorem (ze strony stalowego potentata umowę parafował m.in. jego szef Przemysław Sztuczkowski).

- To jest porozumienie, które wejdzie w życie pod pewnymi warunkami i te warunki w tym porozumieniu były zawarte – a najważniejszym z tych warunków jest zgoda miasta na udostępnienie obiektów. Jeżeli takiej zgody nie będzie, to na razie nie będzie też mowy o tym, by spółka przejęła zawiadywanie tymi kilkoma drużynami, które zostały wydzielone do tego, by spółka je przejęła - wyjaśnił nam w rozmowie przeprowadzonej 10 stycznia Artur Trębacz, prezes Hutnika.

Hutnik Kraków. Transfer do lokalnego rywala. Napastnik wypoż...

"To ostatni możliwy termin..."

14 stycznia 2023 roku Hutnik wydał komunikat:

"Jako zarząd stowarzyszenia jesteśmy niestety zmuszeni jeszcze raz przesunąć termin Walnego Zebrania w Stowarzyszeniu. Zmiana terminu ma związek z oczekiwaniem w dalszym ciągu na uzgodnienia z Zarządem Infrastruktury Sportowej co do zasad udostępnienia określonych obiektów dzierżawionych przez Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 w ustalonym harmonogramie dla spółki Hutnik Kraków Sp. z o.o. założonej przez Cognor Holding Spółka Akcyjna. Nowo powstały podmiot ma przejąć od Stowarzyszenia prowadzenie drużyn seniorów, juniorów i trampkarzy. Wszystkie inne działania w zakresie współpracy z Cognor Holding S.A. i spółką są przez nas kontynuowane, aby po zgodzie ZIS wszystko odbyło się w zorganizowany i zaplanowany sposób.

W związku z powyższym odwołujemy Walne zwołane na 19.01.2023 i przekazujemy informację o zwołaniu Walnego na 15.02.2023. To ostatni możliwy termin, który powinien umożliwić nam przeprowadzenie planowanych zmian w strukturach klubowych w przerwie międzyrundowej. Po tym terminie przeprowadzenie zmian w obecnej przerwie w rozgrywkach nie będzie już możliwe.

Natomiast jeśli uzgodnienia z ZIS zostaną wcześniej pozytywnie sfinalizowane, to Zarząd niezwłocznie zwoła Nadzwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia i wtedy odbędzie się ono wcześniej niż 15.02.2023. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji pojawi się stosowny komunikat".

Na działalność drużyny te sprawy nie mają wpływu

Walne zgromadzenie ma wybrać nowe władze Nowego Hutnika 2010 - wiadomo już, że Artur Trębacz nie zamierza ubiegać się w stowarzyszeniu o kolejną kadencję. No i walne zgromadzenie musi zatwierdzić zmiany w statucie, umożliwiające organizacyjną transformację Hutnika.

Przygotowania II-ligowej drużyny przebiegają niezależnie od tych zmian. Klub pozyskał czterech zawodników z zamiarem wzmocnienia zespołu przed czekającą go wiosną walką o utrzymanie. Zanosi się jeszcze na pozyskanie młodych zawodników. Rozgrywki zostaną wznowione 4 marca, Hutnik przystąpi do nich z przedostatniej pozycji w tabeli - ze stratą 3 punktów do bezpiecznej strefy.

W komunikacie z 14 stycznia klub napisał: "Jednocześnie też informujemy członków Stowarzyszenia, kibiców, sympatyków i przyjaciół Hutnika, że Zarząd stale podejmuje działania, aby podnosić na coraz wyższy poziom finanse, organizację i wzmacniać sportowo Hutnik. Informacje, które nie są jeszcze podane w tych sprawach do publicznej wiadomości Zarząd przekaże członkom Stowarzyszenia na najbliższym Walnym Zebraniu."

      

Sportowy24.pl w Małopolsce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Hutnik Kraków. Walne zebranie znów przełożone. Z jakiego powodu? - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski