Hutnik - Siarka. Świątek strzelił piękną bramkę, lider grał w dziesiątkę. I co? [ZDJĘCIA]

boch
Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg
Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg Tomasz Bochenek
Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:1 w meczu czołowych drużyn III ligi. Gospodarze przez ponad pół spotkania grali w liczebnej przewadze, ale właśnie wtedy stracili prowadzenie.

Lider z Tarnobrzega groźnie zaatakował pierwszy, lecz ze strzałem Mateusza Janeczki pod poprzeczkę poradził sobie Mateusz Zając (4 min). Jednak szybko gra zaczęła się kleić hutnikom. Przemysław Antoniak i Dawid Linca w 11 min nie natrafili na zapory po prawej flance Siarki, i choć Linca z 15 m trafił w bramkarza, to gospodarze wiedzieli już, którym sektorem warto częściej atakować.

Hutnik - Siarka. Kibice na meczu. Zadymiło się [ZDJĘCIA]

Linca jeszcze raz przeegzaminował Hieronima Zocha (efekt: korner), a w 18 min wziął udział w najważniejszej akcji I połowy. Po otrzymaniu piłki od Mateusza Gamrota zrobił zwód czy dwa, po czym wyłożył futbolówkę na 20. metr, przed pole karne. A Krzysztof Świątek kopnął ją tak, że wylądowała w "okienku". 1:0!

Mecz był fajny, otwarty, w 29 min Siarka stanęła przed szansą na wyrównanie. Janeczko znów jednak nie pokonał Zająca, tym razem spudłował z 13 m. A 7 minut potem sytuacja gości skomplikowała się już naprawdę konkretnie, bo po drugiej żółtej kartce, znów za faul, z boiska wyleciał Bartłomiej Wiktor.

Hutnik Kraków - jesień 2019. Od lewej - górny rząd: Rafał Skórski (trener bramkarzy), Łukasz Łojek (fizjoterapeuta), Leszek Janiczak (trener), Norbert Leśniak, Łukasz Kędziora, Patryk Kołodziej, Tomasz Jaklik, Adam Dul, Mateusz Zając, Kacper Szewczyk, Kamil Sobala, Krzysztof Świątek, Arkadiusz Garzeł, Tomasz Ogar, Jerzy Lipczyński (trener przygotowania fizycznego), Maciej Zysek (kierownik drużyny), Łukasz Kawa (II trener); dolny rząd: Patryk Matysek, Bartosz Tetych, Dawid Linca, Karol Wątroba, Mateusz Reczulski, Kamil Janecki, Miłosz Drąg, Dawid Źródlewski, Piotr Cholewa, Tomasz Kurek, Mateusz Gamrot, Paweł Pyciak, Przemysław Antoniak, Filip Handzlik, Kamil Broda

Hutnik Kraków. Kadra na rundę jesienną. Wszyscy piłkarze i t...

Drugą połowę Hutnik zaczął z impetem. W pierwszej akcji Świątek znalazł się blisko bramki, ale przy strzale został zablokowany. Kilkadziesiąt sekund później Linca z 18 m huknął w poprzeczkę.

Gol padł, w 52 min, jednak zdobyła go Siarka! Po centrze z wolnego do wyrównania doprowadził Kacper Józefiak.

Hutnik - Siarka. Emocje na Suchych Stawach [ZDJĘCIA]

Krakowianie szturm wykonali między 66 a 68 minutą. Zaczęło się wtedy od uderzenia Gamrota, obronionego przez Zocha. Następnie Kamil Sobala w polu karnym trochę za długo składał się do strzału, i gdy już to zrobił, wślizgiem w piłkę wjechał Sebastian Duda. Po czym Mateusz Reczulski wycelował z 20 m pod poprzeczkę, a na posterunku był Zoch.

Tarnobrzeżanie coraz bardziej skupiali się na tym, żeby utrzymać wynik. W 88 min zagrozili jednak gospodarzom - przy słupku strzelał Przemysław Pyrdek, Zając obronił. Za moment piłkę meczową dla Hutnika miał Sobala - z bliska uderzył nad poprzeczkę. Pierwszą piłkę meczową, bo drugą miał w 90+2 min Świątek. Z 10 m uderzył pod poprzeczkę, Zoch kapitalnie obronił.

Hutnik - Siarka. Świątek strzelił piękną bramkę, lider grał ...

Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Świątek 18, 1:1 Józefiak 52.
Hutnik: Zając - Janecki (68 Pyciak), Jaklik, Garzeł, Antoniak - Sobala, Reczulski (75 Matysek), Gamrot, Świątek, Linca - Ogar.
Siarka: Zoch - Głaz, Józefiak, Duda, Sulkowski - Kargulewicz (82 Fornek), Wiktor, Lenartowski, Janeczko - Gębalski (39 Pyrdek), Ropski.
Sędziował: Michał Wasil (Lublin). Żółte kartki: Sobala, Reczulski, Janecki, Ogar, Pyciak - Wiktor dwie, Sulkowski, Głaz, Zoch, Janeczko, trener Opaliński. Czerwona kartka: Wiktor (36). Widzów: 800.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0