Hutnik w Woli Rzędzińskiej przerwał serię porażek

Piotr Pietras
Po czterech kolejnych porażkach zespół Hutnika wreszcie odniósł zwycięstwo. Z kolei Wolania zanotowała czwartą porażkę z rzędu.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zespołu z Nowej Huty, który już w 7 min objął prowadzenie. Wtedy to błąd Wojciecha Szkotaka wykorzystał Michał Guja, który wyszedł na czystą pozycję i strzałem obok wybiegającego z bramki Kamila Chchołowicza posłał piłkę do siatki.

Później więcej z gry mieli gospodarze, mimo przewagi nie potrafili jednak skutecznie sfinalizować swoich akcji ofensywnych. Przełomowym momentem meczu były ostatnie minuty pierwszej połowy. Przyjezdni bezlitośnie wykorzystali wtedy szkolne błędy obrońców Wolanii i po strzałach Guji i Michała Nawrota zdobyli kolejne dwie bramki.

W drugiej połowie nie mający nic do stracenia piłkarze z Woli Rzędzińskiej rzucilli się do ataku i w 53 min Patryk Szatko mocnym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył gola dla Wolanii. Bramka dodała gospodarzom skrzydeł i w 61 min ponownie Szatko po raz drugi posłał piłkę do siatki.

Chwilę wcześniej sędzia odgwizdał jednak przewinienie jednego z zawodników gości i podyktował rzut Wony dla Wolanii. Tymczasem Szatko po zderzeniu z bramkarzem Hutnika doznał kontuzji nogi i musiał opuścić boisko. Sytuacja ta nie zraziła gospodarzy, którzy nadal atakowali bramkę rywali. W 82 min nadziali się jednak na groźną kontrę Hutnika, któr ą celnym strzałem zakończył Mateusz Kotwica.

W końcówce ambitni gracze z Woli Rzędzińskiej strzelili jeszcze jednego gola, po podaniu Kamila Wilka piękną „główką" popisał się Damian Lubera. Ostatnie słowo należało do zespołu z Nowej Huty, dla którego piątą bramkę, po kolejnej kontrze, zdobył Nawrot.

Wolania Wola Rzędzińska - Hutnik Nowa Huta 2:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Guja 7, 0:2 Guja 42, 0:3 Nawrot 45, 1:3 Szatko 53, 1:4 Kotwica 82, 2:4 Lubera 85, 2:5 Nawrot 90+1.
Wolania: Chochołowicz - Szkotak, Tadel, Baruch, Nalepka - K. Wilk, Mącior, Adamowski (46 Cabała), Minorczyk (46 Wołoszyn), Szatko (65 Starzyk) - Lubera.
Hutnik: Frątczak - Mrożek (65 Guzik), Antoniak, Kołodziej, Niechciał - Jacak (46 Kotwica), Gamrot (86 Cieśla), Świątek, Guja, Nawrot - Sierakowski (78 Dudek).
Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ). Żółte kartki: Wołoszyn - Sierakowski, Kołodziej. Widzów: 150.

Materiał oryginalny: Hutnik w Woli Rzędzińskiej przerwał serię porażek - Gazeta Krakowska