Hutnik - Wólczanka. Sensacja na początek sezonu [ZDJĘCIA]

boch
Hutnik Kraków - Wólczanka Wólka Pełkińska
Hutnik Kraków - Wólczanka Wólka Pełkińska Andrzej Banas / Polska Press
Hutnik Kraków - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 w meczu 1. kolejki piłkarskiej III ligi. Ten wynik to duża niespodzianka.

W jedenastce Hutnika było czterech piłkarzy pozyskanych latem - Paweł Pyciak, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Gamrot i Tomasz Ogar, miejsca zarezerwowane dla młodzieżowców obsadzili natomiast Dawid Linca i Norbert Leśniak.

Kibice Hutnika na meczu z Wólczanką [ZDJĘCIA]

Krakowianie na początku przejęli inicjatywę, ale rywale nie pozwalali im dominować. Mimo wszystko, już w 5 min Oskar Kubik miał okazję do wykazania się - broniąc bardzo dobry strzał w "okienko" Patryka Kołodzieja z rzutu wolnego. Cztery minuty potem, soczyście, lecz nieco nad poprzeczką, uderzył z 25 m Gamrot.

Wólczanka kontrowała, i udawało jej się znajdować luki w hutniczej obronie. W 20 min w pole karne gospodarzy wjechali Wiktor Kłos i Piotr Łazarz. Ten drugi strzelił wtedy jeszcze po ziemi w Mateusza Zająca, ale za moment wynik uległ radykalnej zmianie...

W 23 min nastąpił atak błyskawiczny gości - w postaci podania przez pół boiska do Dawida Olejarki. Ten, będąc na linii pola karnego, zauważył, że Zając wyszedł przed bramkę i nad nim posłał piłkę do siatki.

To było zaskoczenie, szok nastąpił po minucie. Bo hutnicy nie potrafili przerwać kolejnej akcji Wólczanki, i w jej finale, po centrze Mateusza Kocura, Wołodymyr Chorolskij zagłówkował na 0:2!

Co dalej? Wólczanka miała jeszcze jedną okazję, już zmarnowaną. Hutnik w 30 min mógł złapać kontakt, gdy Krzysztof Świątek strzelał z bliska, ale górą był Kubik. A jeszcze lepszą okazję "Święty" zmarnował w 45 min, po tym, jak sfaulowany w polu karnym został Dawid Linca. Kapitan Hutnika z rzutu karnego wycelował w dolny róg bramki, lecz kapitalną interwencją popisał się golkiper Wólczanki!

Druga połowa zaczęła się akcją Świątek (podanie) - Kamil Sobala (strzał). A w 53 min, po rzucie rożnym, Garzeł główkował w słupek...

Hutnik Kraków - jesień 2019. Od lewej - górny rząd: Rafał Skórski (trener bramkarzy), Łukasz Łojek (fizjoterapeuta), Leszek Janiczak (trener), Norbert Leśniak, Łukasz Kędziora, Patryk Kołodziej, Tomasz Jaklik, Adam Dul, Mateusz Zając, Kacper Szewczyk, Kamil Sobala, Krzysztof Świątek, Arkadiusz Garzeł, Tomasz Ogar, Jerzy Lipczyński (trener przygotowania fizycznego), Maciej Zysek (kierownik drużyny), Łukasz Kawa (II trener); dolny rząd: Patryk Matysek, Bartosz Tetych, Dawid Linca, Karol Wątroba, Mateusz Reczulski, Kamil Janecki, Miłosz Drąg, Dawid Źródlewski, Piotr Cholewa, Tomasz Kurek, Mateusz Gamrot, Paweł Pyciak, Przemysław Antoniak, Filip Handzlik, Kamil Broda

Hutnik Kraków. Kadra na rundę jesienną. Wszyscy piłkarze i t...

Huraganowych ataków jednak nie było, goście nie pozwolili na to. Ponownie w opałach znaleźli się dopiero w 69 min, kiedy do swojej pierwszej szansy w tym spotkaniu doszedł Ogar. Z półobrotu uderzył nad bramką. A dosłownie dwie minuty potem miał kolejną okazję - tym razem nieskutecznie zagłówkował po dośrodkowaniu Tomasza Jaklika.

Także Ogar był bliski powodzenia w 81 min, ale wtedy po jego "główce" piłce na linii bramkowej zastąpił drogę do siatki stoper Wólczanki, Krystian Wrona. Goście odpowiedzieli kontrą, w której hutników dobić mógł Kamil Matofij, lecz spudłował.

Aż w końcu sprawy we własne rękę postanowił wziąć Gamrot. Uderzył z ok. 30 m i zrobiło się 1:2!

Poziom emocji natychmiast się podniósł, krakowianie walczyli o wyrównanie. W 87 min Świątek w polu karnym chciał chyba trafić w "okienko", ale Łazarz trącił ją głową i nie doleciała do celu.

Potem były nerwy, nawet przepychanki między piłkarzami, ale falstart Hutnika stał się faktem.

Hutnik Kraków - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Olejarka 23, 0:2 Chorolskij 24, 1:2 Gamrot 82.
Hutnik: Zając - Pyciak (46 Jaklik), Leśniak (87 Janecki), Garzeł, Tetych - Sobala (69 Matysek), Kołodziej (61 Reczulski), Gamrot, Świątek, Linca - Ogar.
Wólczanka: Kubik - Bury (90 Mazurek), Wrona, Basista, Łazarz - Kocur (77 Brzóska), Olejarka (86 Ochman), Podstolak, Kłos - Pietluch (71 Matofij), Chorolskij (60 Tabor).
Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna). Żółte kartki: Kołodziej, Tetych, Gamrot, Garzeł, Świątek - Kłos, Bury, Matofij, Ochman. Widzów: 500.