I liga futsalu. Lex Kancelaria Słomniki zwyciężyła w rozgrywkach grupy południowej

Drużyna Lex Kancelarii Słomniki była beniaminkiem I ligi
Drużyna Lex Kancelarii Słomniki była beniaminkiem I ligi Fot. Paweł Panuś
Po Goldenmajerze, Baustalu, Kupczyku, Krakbecie, ZIS Gaszyńskich i Solnym Mieście Wieliczka, Lex Kancelaria jest kolejnym zespołem z Małopolski, który wywalczył awans do futsalowej elity.

AZS UMSC Lublin - Lex Kancelaria Słomniki 3:4 (2:3)

Bramki: 0:1 Wędzony 2, 1:1 Kozieł 3, 2:1 Fularski 13, 2:2 Leszczak 14, 2:3 Leszczak 19, 2:4 Czech 34, 3:4 Boniaszczuk 40.

AZS UMCS: Hajkowski - Ławicki, Boniaszczuk, Mietlicki, Fularski oraz Górski, Zawiślak, Wankiewicz, Ostrowski, Tarkowski, Kozieł, Szafrański, Walęciuk.

Lex Kancelaria: Zachariasz, Machlowski - Przeniosło, Czech, Wędzony, Korzeniowski oraz Podobiński, Klim, Nocoń, Porębski, Musiał, Ząbek, Pater, Leszczak.

Sędziowali: Paweł Wałęga, Michał Potępa (obaj Rzeszów) i Kamil Szczołko (Lublin).

Widzów: 100.

Ekipa ze Słomnik błyskawicznie wyszła na prowadzenie, gdy po kombinacji Adama Wędzonego z Adamem Przeniosłą ten pierwszy z bliska skierował piłkę do siatki. Gospodarze szybko wyrównali, ale to zespół Lex Kancelarii dyktował warunki gry w pierwszej połowie. Najlepsze okazje mieli Wędzony, Przeniosło i Sebastian Leszczak. W 13 min gospodarze wyszli na prowadzenie, ale natychmiast po zagraniu Łukasza Noconia do remisu doprowadził Leszczak. Ten sam zawodnik potężnym uderzeniem z przedłużanego rzutu karnego ustalił wynik pierwszej połowy.

Drugą połowę goście rozpoczęli ostrożnie i poza wolejem Leszczaka nie zagrozili bramce rywala. Akademicy zaś mieli trzy dogodne okazje, po których Lex Kancelarii dopisało sporo szczęścia. Świetnie bronił Jan Zachariasz, a w 34 minucie Marcin Czech świetnym strzałem przypieczętował sukces zespołu ze Słomnik.

- Zespół nie w pełni realizował założenia taktyczne, ale najważniejsze, że zdobyliśmy to, po co do Lublina przyjechaliśmy. To początek czegoś wspaniałego w Słomnikach - powiedział trener Lex Kancelarii Miłosz Kocot.

W innych meczach: Futsal Team Brzeg - GKS Futsal Tychy 6:6, Berland Komprachcice - Heiro Rzeszów 7:3, Gwiazda Ruda Śląska - Malwee Łódź 4:3, Orzeł Laskowice - GKS Gutsal Nowiny 7:2.