I liga kobiet

PAN
Grupa słabsza Siemaszka Domeny.pl Piekary - AZS Uniwersytet Gdański 69-65 (17-17, 21-27, 15-11, 16-10)

Punkty: Wilk 19, Zawadka 12, Witkoś 9, Maruszczak 8, Szołtysek 7, Lelek 6, Czopor 3, Panek 3, Kuzio 2 - Golemska 21, Bulewicz 12, Wróbel 9, Hołownia 9, Rościszewska 6, Stachura 4, Wydra 2, Kamińska 2.

Początek meczu należał do gospodyń, które szybko wyszły na prowadzenie. Od 6 minuty gra Siemaszki zaczęła się jednak psuć i przyjezdne doprowadziły do remisu, a od drugiej kwarty zaczęły prowadzić i w pewnym momencie ich przewaga urosła do 10 punktów. Nic nie wskazywało, że Siemaszka coś w tym meczu ugra, ale w 37 minucie znakomitym przechwytem popisała się Wilk i zakończyła akcję skutecznym rzutem. Po chwili ta sama zawodniczka, dysponująca bardzo ułożonym rzutem, ponownie trafiła do kosza, a mecz zakończyła skutecznie wykonując rzuty wolne Zawadka. - Bardzo dobrze w końcówce meczu została wyeliminowana z gry w ataku zawodniczka z Gdańska Golemska, która w całym meczu nieustannie nękała nas i zdobywała punkty. Kluczem do zwycięstwa była nasza dobra gra w obronie w ostatnich pięciu minutach - powiedział szef sekcji siatkówki w Siemaszce Grzegorz Grzywa.

Po tym zwycięstwie Siemaszka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.