I liga koszykarek: AZS Politechnika Korona bliżej półfinału

Pawel Panus
Pawel Panus
Zespół AZS Politechniki Korony słucha rad swojego trenera
Zespół AZS Politechniki Korony słucha rad swojego trenera Lukasz Gdak
Na placu boju w I lidze kobiet zostało osiem drużyn. Z tego grona najlepsza awansuje do Basket Ligi Kobiet. Krakowianki uczyniły pierwszy krok ku temu, by awansować do półfinału. Wygrały z AZS Uniwersytetem Warszawskim 62:52. Do finałowej czwórki awansuje zespół, który wygra dwa mecze.

Dla obu drużyn z pionu AZS ćwierćfinałowa rywalizacja ma dodatkowy smak. Mecz rozpoczął się od ataków krakowianek, ale potem lekką przewagę uzyskały przyjezdne. Zawodniczką, która wzięła na siebie odpowiedzialność w zespole z Krakowa była Kamila Ciężadło. Młoda skrzydłowa szybko zdobyła 10 punktów, dzięki czemu gospodynie osiągnęły znaczną przewagę.

Na początku trzeciej kwarty po "trójce" Agaty Rafałowicz gospodynie prowadziły 42:28. Koszykarki AZS PK często podejmowały próby rzutów z dystansu i trafiały w ten sposób Alicja Grabska, Agnieszka Krzywoń i Katarzyna Homoncik. W czwartej kwarcie podopieczne Wojciecha Radzikowskiego grały spokojnie, klasę pokazała rozgrywająca Rafałowicz, która "trzymała" tempo rozgrywanych akcji.

W sobotę w Warszawie odbędzie się mecz rewanżowy. Jeśli wygra AZS UW, to decydujący mecz rozegrany zostanie w Krakowie.