I liga koszykarek. Krakowianki bez szans w starciu z Widzewem

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
W meczu na szczycie I ligi koszykarek lepszy okazał się Widzew Łódź. Koszykarki AZS Politechniki Korony w Łodzi nie miały za wiele do powiedzenia. Przegrały wyraźnie.

Krakowianki prowadziły w tym meczu tylko na samym jego początku. Najpierw 3:0, później 5:2. Po czterech minutach gry Widzew odrobił jednak straty, szybko odskoczył na kilka punktów, a później systematycznie powiększał przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona jedenaście punktów, po drugiej szesnaście, a po trzeciej już dziewiętnaście. Ostatnia, jedyna wygrana przez Politechnikę Koronę była już tylko typową kwartą na dogranie rozstrzygniętego meczu.

Widzew Łódź - AZS Politechnika Korona Kraków 67:52 (22:11, 18:13, 12:9, 15:19)
Widzew: Gala 28, Kudelska 20, Stępień 7, Gzinka 5, Bandoch 0 oraz Miazek 3, Janicka 2, Grudzień 2, Ozga 0, Chojnacka 0, Stuleblak 0, Tomasik 0.
Politechnika Korona: Zuchora 15, Krzywoń 12, Kocaj 8, Kopiec 4, Natkaniec 1 oraz Filipowska 6, Dolenc 4, Krygowska 2, Koroszec 0.
Sędziowali: Konrad Lasocki oraz Monika Musiał.