I liga koszykarek. Krakowianki miały mecz pod kontrolą

Pawel Panus
Pawel Panus
Zespół AZS Politechniki Korony walczy o jak najlepszą pozycję przed fazą play-off. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki.

Ślęza II Wrocław - AZS Politechnika Korona Kraków 43:59 (15:21, 10:13, 7:8, 11:17)

Punkty dla AZS PK: Grabska 23, Krzywoń 12, Krawiec 7, Ciężadło 4, Pasek 4, Protasiewicz 3, Witkowska 2, Rafałowicz 2, Ruta 2.

Tylko pierwsze minuty przebiegały po myśli zespołu z Wrocławia. Ślęza prowadziła nawet 9:2 w 5 minucie, ale potem warunki gry na parkiecie dyktowały zawodniczki z Krakowa.

Bardzo dobry mecz rozegrała Alicja Grabska, która dwukrotnie trafiła za trzy punkty, a po jej kolejnej skutecznej akcji krakowianki objęły prowadzenie 14:13 i nie oddały go już do końcowej syreny. Młoda rozgrywająca AZS PK trafiała z zaskakującą regularnością i to bez względu, z jakiej odległości przyszło jej rzucać do kosza.

Drugą kwartę od skutecznej trójki rozpoczęła Agnieszka Krzywoń i wówczas przyjezdne prowadziły 24:15. Mimo prób miejscowych, które dążyły do zmiany wyniku, ale krakowianki utrzymywały przewagę 10 punktów.

W ostatnich 10 minutach podopieczne trenera Wojciecha Radzikowskiego podkręciły tempo, dużo dobrego do gry AZS PK wniosły koszykarki rezerwowe i w efekcie przyjezdne odniosły efektowne zwycięstwo.