I liga koszykarek. Pewna wygrana AZS Politechniki Korony Kraków

Bartosz Karcz
Bez większych problemów ekipa AZS Politechniki Korony pokonała MUKS Poznań 72:49. Zespół z Krakowa w przekroju całego spotkania był zdecydowanie lepszy.

Krakowianki swoją przewagę zaczęły budować od samego początku. Zanim przyjezdne zdobyły pierwsze punkty, na koncie AZS Politechniki Korony było ich już dziewięć. I tak się to kształtowało później. Przewaga krakowianek utrzymywała się cały czas. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona pięć punktów, a gdy drużyny schodziły na przerwę to było już jedenaście „oczek” (38:27).

Poznanianki w miarę wyrównaną grę toczyły z rywalkami tylko w trzeciej kwarcie, którą zresztą jako jedyną wygrały. W ostatniej wszystko wróciło do normy, a wygrana tej części różnicą trzynastu punktów mówi w zasadzie wszystko o dominacji drużyny z Krakowa.

AZS Politechnika Korona Kraków - MUKS Poznań 72:49 (19:14, 19:13, 13:14, 21:8)
AZS Politechnika Korona: Woźniak 29, Popiół 9, Mazur 8, Wdowiuk 7, Majda 5 oraz Kuras 6, Kopiec 4, Wojtylas 4, Dolenc 0, Węglarz 0.
MUKS: Dymała 14, Burzyńska 14, Szloser 8, Łakoma 8, Piotrowska 0 oraz Kasztelan 2, Winkel 2, Bladocha 1, Szymańska 0, Sobańska 0.
Sędziowali: Paweł Berdyczko oraz Małgorzata Chmiała.