I liga koszykarek. Pierwszy krok Wisły CanPack zrobiony w dobrym stylu

Bartosz Karcz
Nie było wątpliwości w meczu Wisły CanPack z ekipą Isands Wichoś Jelenia Góra, kto jest lepszy. Krakowianki zrobiły swojej i wygrały pewnie pierwsze spotkanie fazy play off.

Koszykarki z Jeleniej Góry rozpoczęły od prowadzenia 2:0 i było to ich jedyne prowadzenie w całym meczu. Później na parkiecie dominowały już wiślaczki, które systematycznie powiększały przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona sześć punktów, ale gdy drużyny schodziły na przerwę dystans, jaki dzielił oba zespoły miał już szesnaście punktów i pewnym było, że Wisła tego prowadzenia oddać sobie nie pozwoli.

Rewanż w środę w Jeleniej Górze i jeśli Wisła wygra również to spotkanie, zamelduje się w kolejnej rundzie.

Wisła CanPack Kraków - Isands Wichoś Jelenia Góra 71:49 (16:10, 22:12, 16:8, 17:19)

Wisła CanPack: Stasiuk 15, Jackowska 12, Jasiulewicz 11, Kuczyńska 7, Krzywoń 5 oraz Natkaniec 8, Bukowczan 5, Góral 5, Kwiecień 2, Kozłowska 1, Orlicka 0, Fałowska 0.
Isands Wichoś: Szloser 18, Koc 16, Prokop 3, Lorenz 0, Śmigaj 0 oraz Lipnicka 12, Najmrodzka 0, Warasińska 0, Pawlukiewicz 0, Sadlik 0, Feja 0, Boks 0.
Sędziowali: Agata Maj oraz Agnieszka Drabik.