I liga koszykarek. Udana wyprawa koszykarek Wisły Orlen Południe do Poznania

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
To nie był łatwy mecz, ale ostatecznie koszykarki Wisły Orlen Południe poradziły sobie z ekipą MUKS Poznań i wygrały w Grodzie Przemysława 82:75.

Początek pierwszej kwarty był wyrównany, a remis dość często wyświetlał się na tablicy wyników. Pod koniec tej części wiślaczkom udało się jednak odskoczyć na kilka punktów, dzięki czemu zakończyły tę kwartę w pięciopunktową nadwyżką.

W drugiej kwarcie początkowo utrzymywała się kilkupunktowa przewaga wiślaczek, ale poznaniaki nie odpuszczały. Na cztery minuty przed przerwą doprowadziły do remisu 35:35. Do końca tej części trwała już wyrównana walka, zmieniało się prowadzenie, ale ostatecznie do szatni zeszły z nim koszykarki MUKS, które po dwóch kwartach wygrywały 42:39.

Trzecia kwarta to wciąż wyrównany mecz i zmieniające się prowadzenie. W końcówce tej części Wiśle udało się odskoczyć na kilka punktów, by przed decydującą częścią meczu prowadzić 58:54.

W ostatniej części Wisła tego prowadzenia już nie oddała, choć cały czas koszykarki z Krakowa musiały być czujne, bo dystans nie był duży. Jedyne jednak co były w stanie zrobić poznanianki, to zbliżyć się do Wisły na jeden punkt na trzy i pół minuty przed końcem. Było wtedy dokładnie 72:73. Później jednak Wisła odskoczyła znów na bezpieczniejszy dystans i kontrolowała już sytuację do samego końca.

MUKS Poznań - Wisła Orlen Południe Kraków 75:82 (20:25, 22:14, 12:19, 21:24)
MUKS: Szloser 23, Dymała 17, Piotrowska 13, Łakoma 8, Burzyńska 4 oraz Sobańska 6, Antoniak 3, Winkel 1, Bladocha 0.
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 35, Krzywoń 10, Kuczyńska 9, Grzenkowicz 8, Wilk 7 oraz Zuziak 6, Kaźmierczak 5, Duchnowska 2, Mitrowska 0.
Sędziowali: Karol Jaroński oraz Natalia Gwizdała.