I liga koszykarek. Wisła CanPack Kraków już w półfinale!

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Koszykarki Wisły CanPack wygrały w Gdyni z GTK drugi mecz ćwierćfinałowy play-off w I lidze koszykarek i zameldowały się w półfinale. Podobnie uczyniły zawodniczki Contimaxu MOSiR-u Bochnia. Swoje szanse na to samo przedłużyły koszykarki AZS Politechniki Korony, które wygrały u siebie z Sokołowem.

Mecz miał - tak jak ten w Krakowie - bardzo wyrównany charakter. Praktycznie przez całe spotkanie żadnej ze stron nie udawało się oderwać na większą odległość. Końcówka była już dramatyczna. Na minutę przed końcem Wisła prowadziła 73:67, ale ambitne gdynianki odrobiły straty i na dwanaście sekund przed końcem mieliśmy remis 74:74. Na cztery sekundy przed końcem trafiła jednak Martyna Stasiuk, a zespół GTK nie zdołał już przeprowadzić skutecznej akcji.

GTK Gdynia - Wisła CanPack Kraków 74:76 (18:19, 19:22, 13:14, 24:21)
GTK: Stasiak 18, Szulc 16, Rudzka 11, Gilmajster 9, Marcinkowska 8 oraz Tomasik 5, Zalewska 4, Wysocka 2, Kobiella 1.
Wisła CanPack: Stasiuk 33, Jasiulewicz 17, Kuczyńska 9, Jackowska 9, Krzywoń 2 oraz Bukowczan 4, Natkaniec 2, Kozłowska 0.
Sędziowali: Łukasz Cichowski oraz Kinga Delmanowska. Stan play-ff: 0:2.

Dla AZS-u Politechniki Korony nie był to łatwy mecz. Po pierwszej kwarcie prowadziły co prawda dziewięcioma punktami, ale dokładnie tyloma przegrały drugą część i na przerwę drużyny schodziły przy remisie.

W trzeciej kwarcie krakowiankom udało się wypracować dziewięć punktów zaliczki, a choć w ostatniej kwarcie przyjezdne kilka razy dochodziły na jeden punkt, to ostatecznie to ostatecznie AZS nie dał sobie już odebrać wygranej.

AZS Politechnika Korona Kraków - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 77:70 (22:13, 15:24, 23:14, 17:19)
AZS PK: Woźniak 30, Ławicka 20, Popiół 11, Mazur 8, Kuras 6 oraz Kopiec 2, Rogalska 0.
Sokołów: Zieniewska 16, Dzierbicka 13, Kosalewicz 13, Jastrzębska 11, Szczęśniak 5 oraz Kiuliak 9, Płatek 3
Sędziowali: Katarzyna Grdeń oraz Alicja Butenko. Stan play-off: 1:1.

Jeszcze pierwsza kwarta była wyrównana. Drugą bochnianki wygrały różnicą dwunastu punktów, co pozwoliło im później już tylko kontrolować sytuację na parkiecie i odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo.

Contimax MOSiR Bochnia - Grot F&F Automatyka Pabianice 92:77 (27:28, 21:9, 20:21, 24:19)
Contimax MOSiR: Szkop 24, Krawiec 22, Plucińska 14, Kocaj 13, Zuchora 12, oraz Malinowska 6, Rak 1, Wiącek 0.
Grot F&F Automatyka: Kaźmierczak 20, Grzelak 20, Danych 15, Janiak 14, Kirsz 3 oraz Rok 5.
Sędziowali: Dominik Hałka oraz Arkadiusz Szechyński. Stan play-off: 2:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani