I liga koszykarek. Wisła CanPack Kraków powalczyła, ale ostatecznie odpada w ćwierćfinale

Bartosz Karcz
Już sam awans do ćwierćfinału I ligi był dla koszykarek Wisły CanPack sukcesem. W nim nie dały jednak rady AZS-owi Uniwersytet Gdański. Po porażce nad Bałtykiem, w środę wieczór „Biała Gwiazda” przegrała również we własnej hali i zakończyła swój udział w fazie play off.

Wiślaczki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale kolejne minuty na początku tego spotkania należały już zdecydowanie do przyjezdnych. Gdańszczanki błyskawicznie wykorzystały dość bierną obronę Wisły i po trzech minutach gry prowadziły 10:2.

W kolejnych minutach krakowianki zwarły jednak szyki, nie pozwalały już tak swobodnie rzucać rywalkom i efekt przyszedł szybko. Po trafieniu za trzy punkty Kornelii Bukowczan „Biała Gwiazda” odzyskała prowadzenie (12:11). Już do końca pierwszej kwarty trwała wyrównana walka, a wynik oscylował wokół remisu. Zakończyło się ostatecznie na minimalnym prowadzeniu AZS-u.

W drugiej kwarcie początkowo gra początkowo była wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Końcówka tej części należała jednak już do przyjezdnych. To właśnie dzięki temu na przerwę schodziły prowadząc ośmioma punktami (40:32).

Po przerwie znów przed dobre kilka minut trwała wyrównana walka. Wiśle momentami udawało się odrobić znaczną część strat, ale wtedy AZS znów zdobywał kilka punktów z rzędu i wszystko wracało do normy. A przed końcem trzeciej kwarty przewaga gdańszczanek jeszcze wzrosła. Przed ostatnią częścią meczu wynosiła ona już piętnaście punktów i jasnym się stało, że losy tej rywalizacji zostały rozstrzygnięte. Czwarta kwarta była już w takiej sytuacji tylko formalnością.

Wisła CanPack Kraków - AZS Uniwersytet Gdański 55:73 (20:21, 12:19, 8:15, 15:18)
Wisła CanPack: Stasiuk 18, Rogalska 9, Wilk 8, Bukowczan 6, Kozłowska 3 oraz Mazur 5, Piwkowska 3, Wojtylas 3, Wojas 0, Szymkowicz 0.
AZS UG: Szczurewska 22, Adamczyk 14, Kosalewicz 10, Stępień 10, Szczęśniak 0 oraz Walkowska 6, Ławicka 6, Kuras 5, Ciecierska 0, Dżochowska 0.
Sędziowali: Michał Cieśla oraz Alicja Butenko. Stan play off: 0:2 i awans AZS Uniwersytet Gdański do półfinału. Widzów: 150.