I liga koszykarek. Wisła tylko na początku miała problemy

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Koszykarki Wisły Orlen Południe Kraków pewnie pokonywały w wyjazdowym meczu I ligi drugi zespół Enei AZS Poznań 81:56.

Poznanianki mecz z faworyzowaną Wisłą rozpoczęły nadzwyczaj dobrze, bo to one były w pierwszej kwarcie zespołem lepszy. Takim, który tę pierwszą część wygrał siedmioma punktami. W drugiej kwarcie Wisła podkręciła już tempo i praktycznie zdemolowała rywalki, wygrywając tę kwartę dziewiętnastoma punktami.

Zmiana stron nic nie zmieniła. Wiślaczki nadal dominowały na parkiecie. Po trzeciej kwarcie wynik brzmiał 36:60 i jasnym było, że losy tego spotkania zostały rozstrzygnięte.

Enea AZS II Poznań - Wisła Orlen Południe Kraków 56:81 (22:15, 4:23, 10:22, 20:21)
Enea AZS II: Piechowiak 13, Piasecka 9, Jarecka 9, Tomaszkiewicz 4, Piasecka 0 oraz Haegenbarth 11, Rakowska 5, Brzustowska 3, Napierała 2, Woźna 0
Wisła Orlen Południe: Wilk 19, Stasiuk 13, Kuczyńska 8, Grzenkowicz 7, Krzywoń 0 oraz Duchnowska 13, Kaźmierczak 7, Mitrowska 6, Zuziak 6, Kwiecień 2.
Sędziowali: Karol Jaroński oraz Damian Bordun.