I liga koszykarzy: AGH Kraków - Pogoń Prudnik. Zespół AGH Kraków nadal płaci frycowe

Pawel Panus
Beniaminek z Krakowa wciąż pozostaje z jednym zwycięstwem na koncie.

AGH Kraków - Pogoń Prudnik 72:75 (22:19, 16:21, 21:16, 13:19)

Punkty dla AGH: Krawczyk 20, Wróbel 16, Maj 9, Kalinowski 7, Podworski 6, Szumełda-Krzycki 6, Wasyl 5, Zych 2, Zgłobicki 1.

Krakowianie pełni werwy przystąpili do tego meczu. Liczyli na drugie zwycięstwo w sezonie i prawdę mówiąc byli tego bardzo bliscy. Po raz trzeci w tym sezonie o ich porażce przesądziły akcje w końcówce meczu.

Trener AGH Kraków Wojciech Bychawski wystawił w pierwszej piątce młodego Iwana Wasyla i wychowanek Korony Kraków szybko odpłacił się trenerowi za zaufanie zdobywając cztery punkty. AGH prowadził 10:3, jednak goście w 8 minucie doprowadzili do remisu 16:16.

Początek drugiej kwarty zdecydowanie dla AGH. Po rzucie Krawczyka gospodarze prowadzili 31:21 ku uciesze kompletu publiczności. Potem nastąpił przestój w grze AGH i Pogoń doprowadziła do remisu 36:36, a po rzucie Nujona goście prowadzili 40:38 i takim wynikiem zakończyła się druga kwarta.

Najskuteczniejszy w szeregach krakowian Krawczyk dał swojemu zespołowi prowadzenie 55:52 w 28 minucie, a po 30 minutach było 59:56 dla krakowian. W szeregach gości bardzo aktywny był Paweł Bogdanowicz, który na początku swojej kariery terminował w Cracovii.

Niezwykle zacięta była końcówka zawodów. Po rzucie Marka Szumełdy-Krzyckiego AGH przegrywał 72:73, a do ostatniej syreny pozostawało 20 sekund. W odpowiedzi najskuteczniejszy gracz Pogoni (17 punktów) Tomasz Prostak wykorzystał dwa rzuty wolne. Gospodarze poprosili o przerwę i trener Bychawski rozrysował akcję, którą finalizować miał rzutem za trzy Sulima. Jego rzut na 5 sekund przed końcem był jednak nieskuteczny i ze zwycięstwa cieszyli się gracze ze Śląska.