I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków gorszy od Górnika Wałbrzych

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
W swoim drugim meczu w I lidze koszykarze AZS AGH Kraków znowu zagrali we własnej hali, ale znowu musieli uznać wyższość rywali. Tym razem przegrali wyraźnie z Górnikiem Wałbrzych 61:94.

W pierwszej kwarcie koszykarze AZS AGH tylko początkowo dotrzymywali kroki rywalom. Prowadzili nawet przez moment. W trzeciej minucie Bartłomiej Ratajczak trafił jednak za trzy punkty, dając Górnikowi prowadzenie 7:5 i jak się miało okazać, wałbrzyszanie tego prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Po pierwszej kwarcie prowadzili siedemnastoma punktami, co pokazuje jaka była różnica w grze obu zespołów.

W drugiej części miejscowi nieco się pozbierali. Odrobili nawet część strat, na przerwę schodzili przy wyniku 32:43, co jeszcze pozwalało im wierzyć, że może w tym meczu nie wszystko jest stracone.

Po zmianie stron krakowianie próbowali jeszcze walczyć. Były momenty, że ich straty topniały do siedmiu punktów. Generalnie jednak rywale trzymali dystans, a w końcówce trzeciej kwarty jeszcze podkręcili tempo. Przed ostatnią częścią wynik brzmiał 46:68, co sprawiło, że czwarta kwarta była już tylko formalnością.

AZS AGH Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 61:94 (12:29, 20:14, 14:25, 15:26)
AZS AGH: Zmarlak 14, Leszczyński 11, Fraś 8, Smarzy 7, Majka 3 oraz Dyrda 5, Wydra 5, Biegoń 3, Zgłobicki 3, Pruefer 2, Pieniążek 0, Rojek 0.
Górnik: Pabian 16, Ratajczak 13, Malesa 13, Zywert 10, Jakóbczyk 4 oraz Dymała 16, Pawlak 8, Durski 6, Jeziorowski 4, Kruszczyński 4.
Sędziowali: Damian Kuziora, Mateusz Dukiel oraz Dominik Hałka.