I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków przegrywa we własnej hali z ekipą z Opola

Bartosz Karcz
Nie dali rady Weegree AZS Politechnika Opolska koszykarze AZS AGH Kraków. W sobotni wieczór podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego przegrali na własnym parkiecie 65:72.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy. Uzyskali w niej sporą przewagę i wydawało się, że ten mecz będzie toczył się pod ich dyktando. W drugiej części wszystko jednak się odwróciło. Opolanie odrobili straty i to oni z minimalnych prowadzeniem schodzili na przerwę.

Fatalna w wykonaniu krakowian była kwarta trzecia. Opolanie rozegrali ją zdecydowanie lepiej, dzięki czemu to oni przed decydującą częścią spotkania prowadzili jedenastoma punktami (54:43). W ostatniej kwarcie gospodarze podjęli jeszcze walkę o odrobienie strat. Byli tego nawet bliscy, bo 4,5 minuty przed końcem tracili jedynie trzy punkty do przyjezdnych (53:56). Końcówka należała już jednak zdecydowanie do opolan, którzy wywieźli ostatecznie z Krakowa cenne zwycięstwo.

AZS AGH Kraków - Weegree AZS Politechnika Opolska 65:72 (22:13, 13:23, 8:18, 22:18)
AZS AGH Kraków: Fraś 15, Zmarlak 10, Rojek 10, Pawlak 10, Majka 6 oraz Leszczyński 8, Lis 3, Wydra 3.
Weegree AZS PO: Rutkowski 23, Kaczmarzyk 21, Kiwilsza 10, Wilk 2, Kobel 0 oraz Kapuściński 7, Skiba 6, Krefft 3, Piszczatowski 0.
Sędziowali: Paweł Pacek, Mateusz Wawrzyński oraz Mateusz Dukiel. Widzów: 250.