I liga koszykarzy. AZS AGH nie zwalnia tempa. Kolejna wygrana krakowian

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Po pokonaniu Kotwicy Kołobrzeg koszykarze AZS AGH są w trakcie trudnego tygodnia, znaczonego dwoma meczami wyjazdowymi. Pierwszą przeszkodę wzięli jednak w dobrym stylu, wygrywając we Wrocławiu z WKK 99:95.

Tym razem krakowianie rozkręcali się powoli. W pierwszej kwarcie skuteczniejsi były gospodarze, którzy raz prowadzili wyżej, raz niżej, ale po pierwszej części ich przewaga wynosiła sporo, bo dziesięć punktów.

Taki dystans udawało się wrocławianom dość długo utrzymywać również w kwarcie drugiej. Dopiero pod jej koniec podopieczni Wojciecha Bychawskiego nieco zmniejszyli straty. Na trzy minuty przed końcem tej części było 38:36, ale jeszcze przed przerwą miejscowi nieco podkręcili tempo i mieli ostatecznie dziewięć punktów przewagi przed krótkim odpoczynkiem.

Ten lepiej wykorzystali krakowianie, bo trzecia kwarta była najlepsza w ich wykonaniu. Szczególnie końcowe jej fragmenty, w których przyjezdni nie tylko odrobili straty, ale wyszli też na prowadzenie. Przed decydującą kwartą wynosiło ono zaledwie dwa punkty (71:69), co zwiastowało duże emocje w decydującej części meczu.

W niej jednak krakowianie wykazali się większą dojrzałością. Ich przewaga utrzymywała się prawie cały czas na stabilnym poziomie sześciu-ośmiu punktów. Można powiedzieć, że kontrolowali wydarzenia na parkiecie i spokojnie „dowieźli” prowadzenie do końca. Znów w szeregach AZS AGH błysnął skutecznością Piotr Lis, który zdobył aż 30 punktów.

W kolejnym meczu krakowianie zagrają już w sobotę na wyjeździe z MKKS Żakiem Koszalin.

WKK Wrocław - AZS AGH Kraków 95:99 (30:20, 21:22, 18:29, 26:28)
WKK: Ochońko 18, Prostak 18, Madray 17, Patoka 16, Chrabota 13 oraz Jędrzejewski 10, Uberna 3, Matusiak 0, Wątroba 0.
AZS AGH: Zmarlak 15, Leszczyński 14, Pawlak 11, Fraś 8, Majka 0 oraz Lis 30, Rojek 9, Dyrda 6, Wydra 6, Pieniążek 0.
Sędziowali: Marcin Gawron, Jacek Dolski oraz Cezary Kurowski.