I liga koszykarzy: AZS AGH przełamał złą passę

Pawel Panus
Pawel Panus
Z piłką Maciej Maj z AGH
Z piłką Maciej Maj z AGH Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W spotkaniu trzeciej kolejki rundy rewanżowej I ligi koszykarzy AZS AGH Kraków pokonał Kotwicę Kołobrzeg 85:78.

Mecz od początku był niesamowicie zacięty. Krakowianie nie mieli łatwego zadania, gdyż wystąpili bez dwóch rozgrywających - Tomasza Zycha i Artura Włodarczyka (byłego gracza Kotwicy), którzy leczą kontuzje. Pod ich nieobecność ciężar gry wzięli na siebie Marek Szumełda-Krzycki, Jakub Krawczyk i Bartosz Wróbel.

W pierwszych dwóch kwartach lekką przewagę mieli goście. Tuż przed końcem II kwarty za trzy punkty trafił Maciej Maj i AGH przegrywał 41:42. W trzeciej kwarcie akademicy zagrali bardzo konsekwentnie i wyszli na prowadzenie. W 35 min wygrywali 77:67 i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Double-double zaliczył Damian Kalinowski (13 pkt i 10 zb.).

AZS AGH - Kotwica Kołobrzeg 85:78 (18:20, 23:22, 24:17, 20:19)
Punkty dla AGH: Wróbel 20, Krawczyk 15, Szumełda-Krzycki 14, Kalinowski 13, Maj 9, Borówka 5, Wasyl 4, Podworski 4, Zgłobicki 1.