I liga koszykarzy. Kolejne zwycięstwo AZS AGH Kraków

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Koszykarze AZS AGH Kraków znów wygrali. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego pokonali na wyjeździe Księżaka Łowicz. Przesądziła o tym przede wszystkim skuteczna ostatnia kwarta.

W pierwszej wyrównanej części prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Krakowianie w tej partii na kilka punktów odskoczyli w samej końcówce. M.in. dzięki celnym „trójkom”. Ostatecznie po tej kwarcie prowadzili pięcioma punktami.

W drugiej kwarcie gospodarze potrzebowali czterech minut, by nie tylko odrobić straty, ale również wyjść na prowadzenie 37:36. Znów mieliśmy bardzo wyrównany fragment gry. Żadnej ze stron nie udało się oderwać na kilka punktów. Na przerwę zespoły schodziły przy jednopunktowej przewadze krakowian (56:55).

Trzecie kwarta -- konkretnie jej początek - była najsłabsza w wykonaniu przyjezdnych. Dali sobie narzucić warunki gry rywali. Nie upłynęły nawet cztery minuty, a Książak prowadził 66:56 i wyglądało na to, że gospodarze złapali na dobre swój rytm. To były jednak pozory, bo krakowianie zdołali się pozbierać. Na dwie minuty przed końcem trzeciej części prowadzili nawet 71:70 po celnym rzucie Pawła Zmarlaka. Ostatecznie jednak musieli odrabiać trzy punkty w decydującej kwarcie.

Początek czwartej kwarty to jeszcze wyrównana walka. Lepiej trudy tego mecz wytrzymali jednak goście. Jeszcze na sześć i pół minuty przed końcem Księżak prowadził 83:80. Jeszcze na sześć minut przed końcem był remis 83:83, ale od tego momentu inicjatywa należała już tylko do AZS AGH. Koszykarzom z Krakowa udało się odskoczyć na kilka punktów i utrzymali tę przewagę już do samego końca.

KS Księżak Łowicz - AZS AGH Kraków 90:99 (25:30, 30:26, 19:15, 16:28)
Księżak: Robak 20, Kobus 16, Fatz 12, Jankowski 12, Stanios 6 oraz Kowalski 13, Motel 7, Dawdo 4, Kramarz 0, Świderski 0.
AZS AGH: Leszczyński 20, Fraś 17, Zmarlak 17, Rojek 8, Majka 7, oraz Pawlak 17, Wydra 9, Dyrda 4, Lis 0, Pruefer 0.
Sędziowali: Tomasz Konopacki, Krystian Michalski oraz Adam Krzemień.