I liga koszykarzy. Pewne, wyjazdowe zwycięstwo AZS AGH Kraków

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Koszykarze AZS AGH Kraków wygrali zaległe spotkanie 26. kolejki I ligi. Krakowianie w Lublinie rozbili drugi zespół miejscowego Startu.

Wyrównania walka trwała przez pierwszą kwartę i większą część drugiej. Pod jej koniec AZS AGH odskoczył jednak już na dystans ponad dziesięciu punktów. W trzeciej kwarcie na parkiecie wciąż dominowali krakowianie, którzy na jej koniec mieli już ponad trzydzieści punktów zapasu (84:51). Jasnym było zatem, że nic złego w tym meczu nie ma już prawa im się przytrafić.

Start II Lublin - AZS AGH Kraków 64:106 (21:23, 18:28, 12:33, 13:22)
Start II: Nojszewski 16, Grzesiak 13, Ziółkowski 13, Majchrowicz 8, Ziółko 2 oraz Turewicz 5, Lewandowski 4, Świtacz 3, Wachowicz 0, Kirwiel 0, Brzyski 0.
AZS AGH: Lis 20, Leszczyński 18, Sobiech 16, Zmarlak 8, Wydra 6, oraz Dyrda 13, Orłowski 8, Leśniak 7, Hościłowicz 5, Śmiglak 4, Szymański 1, Abdelaal 0.
Sędziowali: Błażej Rymarczyk, Damian Wiaderny oraz Marcin Ławnik.