I liga koszykarzy. Pewne zwycięstwo koszykarzy AZS AGH Kraków

Bartosz Karcz
Koszykarze AZS AGH Kraków pewnie pokonali we własnej hali Miasto Szkła Krosno. O wygranej miejscowych przesądziły już praktycznie dwie pierwsze kwarty.

Goście na początku meczu jako pierwsi zdobyli punkty, ale jak się później miało okazać, było to jedyne prowadzenie ekipy z Krosna w całym spotkaniu. Miejscowi szybko przejęli inicjatywę. Podobnie było w drugiej kwarcie, wygranej przez AZS AGH siedmioma punktami. Na przerwę gospodarze schodzili z już naprawdę solidną zaliczką, prowadząc 44:26.

Po przerwie mecz był już nieco bardziej wyrównany, ale to wynik determinował taki przebieg gry. Generalnie krakowianie kontrolowali sytuację i pewnie sięgnęli po wygraną.

AZS AGH Kraków - Miasto Szkła Krosno 76:64 (23:12, 21:14, 22:19, 10:19)
AZS AGH: Rojek 18, Fraś 15, Zmarlak 15, Majka 10, Pawlak 6 oraz Wydra 6, Lis 4, Dyrda 2, Pieniążek 0, Leszczyński 0, Matyja 0.
Miasto Szkła: Janik 17, Ciesielski 10, Rompa 7, Zaguła 5, Dawdo 0 oraz Sobiech 15, Oczkowicz 10, Gomułka 0.
Sędziowali: Mirosław Wysocki, Damian Wiaderny oraz Radosław Myśliński.