I liga koszykarzy: R8 Basket Kraków bez litości dla rywala

Jacek Żukowski
R8 Basket AZS Politechnika Kraków
R8 Basket AZS Politechnika Kraków Andrzej Wiśniewski
Trwa dobra passa krakowskich koszykarzy. Wygrali drugi mecz z rzędu na własnym parkiecie.

Trener krakowian Marcin Kękuś przed meczem mówił, że chciałby, aby jego podopieczni zagrali tak dobrze, jak przed tygodniem z Polonią Leszno. Zawodnicy wzięli sobie te słowa do serca i nie pozwolili swojemu szkoleniowcowi na niepewność, co do wyniku. Wygrali w bardzo przekonujący sposób, nie pozostawiając rywalom cienia złudzeń, kto w tym meczu będzie dominował. Klasą dla siebie był Jakub Dłuski, ale wtórował mu też Marcin Malczyk, który oddał cztery celne rzuty za trzy punkty.

Krakowianie zaczęli nieszczególnie – od 2:7, ale zaraz się pozbierali i w 4 min objęli prowadzenie 8:7. Wprawdzie jeszcze raz je stracili, ale od 11:9 w 5 min cały czas już prowadzili. Udana była ich seria, która zaowocowała rezultatem 20:9 w 8 min. Dość długo utrzymywała się około 10-punktowa różnica na ich korzyść, ale w końcówce kwarty od stanu 35:21 zdobyli 7 punktów z rzędu. W połowie spotkania można było przyjmować zakłady, że krakowianom nie stanie się nic złego. Potem ponad 20-punktowa przewaga zapewniała komfort gry. Ich wysoką wygraną przypieczętował Malczyk, trafiając z osobistego. Teraz krakowianie mają dwutygodniową przerwę w lidze, po niej 17.03 zagrają w Łańcucie ze Stalą.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – Elektrobud Investment ZB Pruszków 83:58 (20:14, 22:11, 18:13, 23:20)
Punkty dla krakowian: Dłuski 23, Malczyk 17, Hicks 7, Nowakowski 6, Pełka 6 – Załucki 11, Renkiel 10, Baran 3.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: I liga koszykarzy: R8 Basket Kraków bez litości dla rywala - Gazeta Krakowska