I liga koszykarzy: R8 Basket Kraków nie zostawił złudzeń Siarce Tarnobrzeg

Jacek Żukowski
R8 Basket AZS Pollitechnika Krakowska odniósł kolejne zwycięstwo
R8 Basket AZS Pollitechnika Krakowska odniósł kolejne zwycięstwo Andrzej Banaś
Krakowski zespół dobrze zaprezentował się w Tarnobrzegu i pokonał Siarkę 87:77.

Krakowianie dość łatwo poradzili sobie z rywalem. Chociaż pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana. Zespoły skupiły się w niej na ofensywie, stąd dość wysoki wynik. Po dobrym początku gości potem prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 7 min tarnobrzeżanie wygrywali 18:17, po chwili jednak Hicks popisał się trójką i było 19:22. Gdy wydawało się, że goście łapią właściwy rytm gry, miejscowi pozbierali się do walki.

Do 14 min, wtedy to wygrywali 34:32 i jak się miało okazać później, było to ich ostatnie prowadzenie. Rzut Malczyka za trzy dał przewagę Basketowi R8 (45:36). Niebawem ten sam zawodnik znów trafił za trzy i krakowianie notowali 10-punktowy zysk. W 26 min miejscowi zbliżyli się wprawdzie na 50:56 po trafieniu Staniosa, ale podopieczni trenera Marcina Kękusia udawali się na przerwę w komfortowych nastrojach, było 69:56 dla nich.

Od stanu 62:72 goście zdobyli 8 pkt. z rzędu (36 min) co zwiastowało spokojną końcówkę spotkania. W końcówce mogli sobie pozwolic na lekką nonszalancję, bo przewaga była znaczna. Ostatnią kwartę nieznacznie przegrali.

Siarka Tarnobrzeg – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 77:87 (27:28, 13:21, 16:20, 21:18)
Punkty: Długosz 23, Nowicki 13, Stanios 12, Niedźwiecki 9, Gazarkiewicz 5, oraz Czyżnielewski 11, Pabianek 4 - Hajrić 18, Malarczyk 14, Pełka 7, Załucki 6, Nowakowski 2 oraz Dłuski 19, Baran 11, Hicks 10.