I liga koszykarzy: R8 Basket Kraków wygrał przekonująco

Jacek Żukowski
R8 Basket Kraków
R8 Basket Kraków Joanna Urbaniec
Krakowianie nie mieli żadnych kłopotów, by odnieść drugie zwycięstwo w tym roku przed własną publicznością.

Nic dziwnego, skoro rywalem była Pogoń Prudnik, która zajmowała siedem lokat gorsze miejsce od gospodarzy, którzy przed tą serią gier plasowali się na 5. pozycji.

W połowie spotkania mecz był rozstrzygnięty, a potem miejscowi mogli pozwolić już sobie na trochę swobody. Zaczęło się od 6:0 dla krakowian i choć w 4 min było 10:4, to po rzucie Dłuskiego w 9 min było już 23:4!

Gospodarze pozwolili gościom zbliżyć się tylko na 10-punktowy dystans (28:18 w 14 min), a potem wygrywali już znacznie wyżej. Drugą kwartę J. Załucki zakończył trójką. Przewaga miejscowych w ostatniej odsłonie sięgnęła nawet 31 punktów (62:31 w 27 min) mogli więc pozwolić sobie na rozluźnienie w swoich szeregach w ostatniej kwarcie.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Pogoń Prudnik 84:59 (23:9, 19:15, 24:13, 18:22)
Punkty: Pełka 13, Hicks 10, Nowakowski 9, Hajrić 9, Malczyk 5 oraz J. Załucki 11, A. Załucki 6, Stalicki 6, Sasnal 2 - Mordzak 10, Nowerski 10, Krawczyk 3, Prostak 1, Malitka 0 oraz Strzelecki 16, Bogdanowicz 10, Garwol 7, Krawiec 2.

W innych meczach: Sokół Łańcut - Siarka Tarnobrzeg 85:81, Enea Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 76:88, Śląsk Wrocław - Noteć Inowrocław 89:76, Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Energa Kotwica Kołobrzeg 88:81, GKS Tychy -SKK Siedlce 96:76, KK Warszawa - Polfarmex Kutno 66:80 (awansem).

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: I liga koszykarzy: R8 Basket Kraków wygrał przekonująco - Gazeta Krakowska