Bartosz Karcz
Paweł Gołębiowski
Nie było sensacji dzień po dniu. W drugim meczu ćwierćfinałowym I ligi koszykarzy AZS AGH Kraków przegrał w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem Trans.eu 67:77.

Po pierwszym meczu, który sensacyjnie wygrali we wtorek krakowianie, do drugiego starcia wałbrzyszanie przystąpili mocno zmobilizowani. Początek pierwszej kwarty należał do nich, prowadzili kilkoma punktami. AZS AGH nie pozwolił jednak, żeby straty były zbyt duże.

W drugiej części dominacja Górnika była już jednak znacznie większa. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę. Na dwie minuty przed końcem tej kwarty urosła ona już do osiemnastu punktów (41:23). Krakowianie zdołali jednak nieco zmniejszyć straty. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 41:28.

Po przerwie krakowianom udało się zmniejszyć dystans, ale prawie cały czas oscylował on wokół dziesięciu punktów straty do prowadzącego Górnika. Trzecią kwartę zakończył jednak celny rzut za trzy punkty Patryka Wydry. To oznaczało, że przed decydującym starciem AZS AGH przegrywał różnicą siedmiu punktów (51:58).

Czwartą kwartę krakowianie rozpoczęli tak jak skończyli trzecią. Tym razem celną „trójkę” zaliczył Wojciech Fraś. Kolejne próby rzutów w dystansu były już nieudane. W ogóle mieliśmy trzyminutowy fragment gry, gdy obie strony pudłowały na potęgę i nie potrafiły zdobyć punktu. Ostatecznie gospodarze opanowali jednak szybciej nerwy i spokojnie „dowieźli” prowadzenie do końca, wyrównując stan rywalizacji play off. Teraz pora na dwa mecze w Krakowie w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę obie drużyny spotkają się w hali przy ul. Piastowskiej o godz. 18.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS AGH Kraków 77:67 (17:13, 24:15, 17:23, 19:16)
Górnik: Dymała 14, Pabian 11, Zywert 9, Jakóbczyk 8, Cechniak 8, oraz Niedźwiedzki 14, Durski 13, Malesa 0, Ratajczak 0, Kruszczyński 0.
AZS AGH: Fraś 20, Rojek 13, Pawlak 11, Zmarlak 7, Wydra 5 oraz Dyrda 7, Orłowski 3, Matyja 1, Leśniak 0.
Sędziowali: Damian Kuziora, Krzysztof Krajewski oraz Grzegorz Łata. Widzów: 500. Stan rywalizacji play off: 1:1.