I liga koszykarzy. Udany finisz koszykarzy AZS AGH Kraków w Koszalinie

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Koszykarze AZS AGH Kraków bardzo dobrze spisali się na drugim końcu Polski. Podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego po zaciętym meczu pokonali MMKS Żaka Koszalin 88:86.

Pierwsza kwarta była wyrównana, a prowadzenie w niej przechodziło z rąk do rąk. Nieco lepiej rozegrali końcówkę gospodarze, dlatego prowadzili po niej czterema punktami. Druga kwarta była najlepsza dla Żaka, który w pewnym momencie prowadził już nawet dziewiętnastoma punktami i wydawało się, że zaczyna ten mecz mieć pod kontrolą. Krakowianie jednak nie złożyli broni i przynajmniej częściowo zniwelowali straty. Na przerwę obie ekipy schodziły przy dziewięciopunktowym prowadzeniu Żaka.

W trzeciej kwarcie krakowianie ciężko pracowali, by dogonić rywali. W końcu na cztery minuty przed końcem tej części trafił Michał Lis i mieliśmy remis 58:58. Gospodarze jeszcze poderwali się w tej części do walki, jeszcze odzyskali przewagę i przed decydującą kwartą prowadzili 70:65, ale koszykarze AZS AGH już wiedzieli, że w tym meczu mogą zrobić wszystko.

W decydującej kwarcie Żak długo prowadził kilkoma punktami, ale to krakowanie lepiej wytrzymali trudy tego spotkania. Byli cały czas bardzo blisko rywali, ale wciąż nie potrafili złamać bariery, dogonić Żaka, wyjść na prowadzenie. Liczy się jednak to jak ktoś kończy, a AZS AGH, konkretnie Patryk Wydra celną „trójką” dał krakowskiej ekipie prowadzenie na 51 sekund przed końcem 88:86. Gospodarze jeszcze próbowali odwrócić losy meczu. Dwa razy za trzy punkty rzucał Artur Łabinowicz, ale nie trafił i wygrana AZS AGH stała się faktem.

MMKS Żak Koszalin - AZS AGH Kraków 86:88 (26:22, 28:23, 16:19, 16:24)
Żak: Łabinowicz 32, Kaszowski 14, Pisarczyk 12, Itrich 12, Sander Li 5 oraz Szewczyk 7, Karpik 2, Marcinkowski 2.
AZS AGH: Wydra 31, Sobiech 24, Szmit 9, Zmarlak 4, Rojek 4 oraz Abdelaal 7, Lis 5, Szymański 4.
Sędziowali: Adam Krzemień, Marcin Olejnik i Mikołaj Makowski.