I liga koszykarzy. Wyjazdowa porażka AZS AGH Kraków

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Koszykarze AZS AGH przegrali wyjazdowe spotkanie w Opolu. Przesądziła o tym przede wszystkim trzecia, słabsza w ich wykonaniu trzecia kwarta.

Krakowianie ten mecz rozpoczęli dobrze. Byli lepsi w dwóch pierwszych kwartach, a na przerwę schodzili z zapasem siedmiu punktów (54:47). Po zmianie stron gospodarze wzięli się jednak solidnie do pracy i efekty szybko pojawiły się na tablicy wyników. Po trzeciej kwarcie to już ekipa z Opola prowadziła siedmioma punktami. Mimo ambitnej walki w ostatniej części, krakowianom nie udało się już odwrócić losów spotkania.

Weegree AZS Politechnika Opolska - AZS AGH Kraków 90:84 (27:30, 20:24, 27:13, 16:17)
Weegree AZS: Mielczarek 17, Kobel 16, Kaczmarzyk 14, Kroczak 4, Jodłowski 6 oraz Kowalczyk 9, Kapuściński 7, Białachowski 7, Skiba 7, Ratajczak 3.
AZS AGH: Leszczyński 24, Zmarlak 17, Wydra 17, Lis 9, Sobiech 2 oraz Szymański 11, Dyrda 6, Abdelaal 4, Orłowski 0.
Sędziowali: Robert Mordal, Mateusz Dukie oraz Michał Cieśla.