I liga koszykarzy. Wysoka porażka AZS AGH Kraków we Wrocławiu

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Nie udała się wyprawa koszykarzy AZS AGH do Wrocławia na mecz z WKK. Krakowianie momentami potrafili podjąć walkę z gospodarzami, ale ostatecznie opadli z sił i przegrali wysoko 69:89.

Pierwsza kwarta toczyła się przy przewadze wrocławian. Przyjezdni na prowadzeniu byli tylko raz, na samym początku tej części. Później przewaga WKK rosła prawie cały czas. Na nieco ponad minutę przed końcem tej kwarty za trzy punkty trafił Jakub Koelner i miejscowi prowadzili już dziesięcioma punktami (23:13). Ostatecznie pierwszą kwartą zakończyli z przewagą ośmiu punktów.

Co prawda druga kwarta rozpoczęła się znów od dziesięciu punktów przewagi WKK, ale kolejne minuty to była już żmudna praca nad obrobieniem strat przez AZS AGH. W połowie tej części najpierw po trafieniu Kacpra Rojka, a następnie Michała Lisa, krakowianie dochodzili rywali na jeden punkt (29:28 i 31:30). Wrocławianie w kolejnych minutach znów jednak odskoczyli. Końcówka tej części była zacięta. Na trzy sekundy przed przerwą WKK prowadził 42:39. Piłkę mieli krakowianie, poszło zagranie do Pawła Zmarlaka, ale ten nie trafił za trzy punkty i z taką właśnie stratą krakowskiego zespołu zakończyła druga kwarta.

Początek trzeciej części to znów próby odrobienia strat przez krakowian. W końcu po dwóch minutach gry w tej kwarcie trafił Zmarlak i AZS AGH wreszcie wyszedł na prowadzenie (48:47). Trwało to jednak bardzo krótko, bo zespół WKK szybko je odzyskał, a pod koniec tej części jeszcze podkręcił tempo i przed decydującą kwartą wrocławianie prowadzili już trzynastoma punktami.

Przy takiej przewadze miejscowych, czwarta kwarta była już tylko formalnością i gospodarze jeszcze zwiększyli rozmiary swojej wygranej.

WKK Wrocław - AZS AGH Kraków 89:69 (24:16, 18:23, 23:13, 24:17)
WKK: Kiwilsza 29, Gabiński 15, Ochońko 8, Rutkowski 7, Wilczek 2 oraz Koelner 12, Zywert 11, Nowakowski 3, Kowalczyk 2, Matusiak 0, Zabłocki 0.
AZS AGH: Lis 16, Szmit 13, Wydra 10, Sobiech 9, Zmarlak 4 oraz Rojek 9, Szymański 4, Leśniak 3, Abdelaal 1, Orłowski 0.
Sędziowali: Tomasz Konopacki, Paweł Szpetanowski oraz Marek Tyliszczak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0