(frap)
Michael Hicks
Michael Hicks Andrzej Banas / Polska Press
I liga koszykarzy. Michael Hicks wrócił do składu, ale R8 Basket w drugim meczu okazało się słabsze od GKS Tychy.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – GKS Tychy 90:94 (28:27, 13:24, 22:16, 27:27)
Stan play-off (do 3 zwycięstw): 1:1.
Punkty dla R8 Basket: Pełka 21, Dłuski 13, Nowakowski 12, J. Załucki 10, Malczyk 8 - Hicks 22, Baran 2, Renkiel 2, A. Załucki 0.

Paradoks: bez Michaela Hicksa krakowianie wygrali w sobotę pierwszy mecz ćwierćfinału play-off, za to w niedzielę przegrali już ze swoim najlepszym strzelcem w składzie. Kolejne dwa mecze w następny weekend w Tychach.

Gospodarze przespali drugą kwartę - w krytycznym momencie przewaga tyszan sięgnęła 13 punktów - potem już do końca musieli gonić wynik. Zwycięstwo było w zasięgu, bo w ostatnich minutach rozrzucali się Hicks (10 pkt w końcówce) i Patryk Pełka, w efekcie minutę przed końcem R8 Basket prowadziło 85:81. Potem jednak Jankowski trafił dwa razy za trzy punkty, w międzyczasie Jakub Załucki popełnił przewinienie techniczne i goście odzyskali kontrolę.

Na 20 sekund przed końcową syreną było 87:90, ale mimo celnej „trójki” Pełki krakowianom nie udało się doprowadzić choćby do dogrywki.

Materiał oryginalny: I liga koszykarzy. Zespół R8 Basket nie wykorzystał szansy. Remis pod dwóch meczach play-off z Tychami - Gazeta Krakowska