I liga piłkarek ręcznych. SPR Olkusz lepszy od AZS UMCS Lublin [ZDJĘCIA]

SPR Olkusz - AZS UMCS Lublin
SPR Olkusz - AZS UMCS Lublin Artur Bogacki
W meczu I ligi piłkarek ręcznych (grupa B) SPR Olkusz pokonał AZS UMCS Lublin. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

SPR Olkusz - AZS UMCS Lublin 32:29 (17:17)
Bramki:
Kolonko 11, Masiuda 8, Mrozowska 4, Zub 4, Jałowicka 2, Nawara 1, Sołościuk 1, Barczyk 1 - Rossa 10, Szyszkowska 6, Markowicz 5, Lasek 3, Adamczyk 2, Szempruch 1, Bańka 1, Suszek 1.

Pierwsza połowa długo nie zwiastowała sukcesu olkuszanek. To rywalki od początku były na prowadzaniu, a miały już nawet 4 bramki przewagi (6:10 w 11 min). Remis był w 20 min (12:12 po rzucie Julii Mrozowskiej), lecz później SPR tracił 3 gole (13:16 w 24 min). Na przerwę drużyny zeszły jednak przy wyniku 17:17, a w końcówce dwa ważne gole zdobyła Klaudia Zub.

WYNIKI I TABELE ME 2018 PIŁKAREK RĘCZNYCH

W II połowie role się odwróciły, to miejscowe szczypiornistki miały inicjatywę. Kluczowy okazał się fragment między 39 i 46 min, gdy SPR ze stanu 20:21 doprowadził do 26:21. Cztery gole w tym czasie zdobyła najskuteczniejsza na parkiecie Natalia Kolonko (łącznie 11 trafień), a pomogła też świetna gra w bramce Aleksandry Petlic i błędy lublinianek (m.in. przestrzelony karny i faul w ataku).

Po przerwie największe brawa dostała 16-letnia Oliwia Sołościuk, która zdobyła swoją drugą bramkę w I lidze.

Materiał oryginalny: I liga piłkarek ręcznych. SPR Olkusz lepszy od AZS UMCS Lublin [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska