I liga piłkarek ręcznych. SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław
SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław Artur Bogacki
W meczu 2. kolejki rozgrywek w grupie I SPR Olkusz przegrał na swoim parkiecie z SPR JKS Jarosław.

SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław 24:32 (14:18)
Bramki:
Kolonko 11, Mrozowska 4, Zub 3, Masiuda 3, Nawara 2, Barczyk 1 - Szupyk 13, Turkało 7, Aleksandra Szymborska 7, Amanda Szymborska 5.

Pierwszy mecz nowego sezonu przed własną publicznością olkuszankom nie wyszedł. Rywalki z Jarosławia zagrały z większym wyrachowaniem i wykorzystały błędy miejscowych.

Głównymi grzechami była słabsza gra w obronie i brak skuteczności w ataku. W I połowie jeszcze udawało się nawiązać walkę, było 0:3, 5:5, 7:9, 10:10, 10:13, 14:14. To był ostatni remis, a przyjezdne przed przerwą strzeliły jeszcze 4 gole (trzy z nich było autorstwa Alony Szupyk; łącznie w meczu zdobyła aż 13 bramek).

Na początku drugiej odsłony "Srebrne Lwice" miały szansę na odwrócenie losów spotkania. Zabrakło jednak celnych rzutów (m.in. zmarnowany karny), a przyjezdne wkrótce powiększyły dystans i nie dały się dogonić (kluczowy był fragment od 19:22 do 19:25 w 41 min).

Trener Marcin Księżyk (SPR Olkusz) ocenia mecz z ekipą z Jarosławia

Materiał oryginalny: I liga piłkarek ręcznych. SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska