I liga piłkarek ręcznych: SPR Olkusz - Varsovia [ZDJĘCIA]

W meczu I ligi piłkarek ręcznych zespoł SPR Olkusz uległ u siebie Varsovii.

SPR Olkusz - Varsovia Warszawa 28:30 (13:16)
Bramki:
Masiuda 6, Zub 6, Kolonko 5, Nawara 4, Jałowicka 3, Mrozowska 2, Sołościuk 1, Gęgotek 1 - Dronzikowska 9, Gerej 3, Jarosiewicz 3, Lewandowska 3, Adamiec 3, Zawadzka 3, Radzikowska 3, Koc 2, Włodkowska 1.

SPR przegrał ważny dla układu czołówki mecz z Varsovią (3. miejsce), zamiast ją dogonić w tabeli, traci 6 pkt.

Olkuszanki ani razu w tym spotkaniu nie prowadziły. Od początku inicjatywę miała ekipa gości, która tylko raz pozwoliła się dogonić (9:9), a na przerwę i tak schodziła z 3 bramkami przewagi.

Gospodynie w II połowie mogły szybko doprowadzić do kolejnego remisu. Zmniejszyły stratę do jednej bramki (17:18 w 38 min), miały piłkę, ale nie wykorzystały okazji. Do tego zaczęły seryjnie się mylić (m.in. Paula Przytuła z karnego trafiła w poprzeczkę), więc wkrótce było 17:21, a w 50 mim nawet 20:27. W końcówce miejscowym szczypiornistkom udało się zmniejszyć stratę, lecz rywalkom już nie zagroziły.

Materiał oryginalny: I liga piłkarek ręcznych: SPR Olkusz - Varsovia [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska