I liga piłkarska: Garbarnia Kraków zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań

Jerzy Filipiuk
Przemeblowana w porównaniu do meczu ze Stalą Mielec Garbarnia zdobyła pierwszy punkt w sezonie Andrzej Banaś
I liga piłkarska. W pierwszym meczu 2. kolejki, rozegranym w piątek w Grodzisku Wielkopolskim, Warta Poznań zremisowała z Garbarnią Kraków 1:1.

Dla Warty był to inauguracyjny występ w tym sezonie, gdyż jej spotkanie ze Stomilem Olsztyn zostało przełożone na 13 września z powodu remontu tamtejszego Stadionu Miejskiego. Także obiekt poznaniaków nie jest jeszcze gotowy do gry, dlatego ich wczorajszy mecz odbył się w Grodzisku Wielkopolskim.

„Brązowi” po porażce tydzień wcześniej w Krakowie ze Stalą Mielec 0:2 chcieli się zrehabilitować i zacząć gromadzić zdobycz punktową. Od początku ruszyli do ataku, szukając okazji na objęcie prowadzenia. Ich akcje początkowo nie przynosiły jednak powodzenia.

Gospodarze skutecznie powstrzymywali rywali. Marcina Cabaja usiłował niepokoić Wojciech Fadecki, ale jego strzał ten pierwszy pewnie sparował.

Po dwóch kwadransach gry poznaniacy zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu, jednak w 35 min stracili gola. Po rzucie rożnym w zamieszaniu na polu karnym Jakub Wróbel (pozyskany przed sezonem z Radomiaka) skutecznym wślizgiem ulokował piłkę w siatce. Bramką sprawił sobie ładny prezent urodzinowy (w poniedziałek skończy 25 lat).

Warta ruszyła do odrabiania strat i w odstępie 2 minut miała dwie okazje do wyrównania. Za drugim razem, po zagraniu ze skrzydła, Paweł Piceluk trafił w Cabaja. Tuż przed przerwą Krzysztof Biegański nie sięgnął piłki w polu bramkowym gości.

Początek drugiej połowy meczu był spokojny, tempo gry nie oszałamiało. W 58 min Tomasz Ogar otrzymał świetne podanie, ale nie zachował się jak na doświadczonego napastnika przystało i szansa Garbarni na podwyższenie wyniku przepadła.

„Zieloni” także nadal szukali okazji do zmiany wyniku. W 68 min Jakub Kiełb z pola karnego nie trafił w dalszy róg bramki. 6 min później na „16” krakowian doszło do dużego zamieszania, ale Cabaj nie musiał wyciągać piłki z siatki, podobnie jak po chwili po strzale Fadeckiego.

Co się jednak odwlecze... W 77 min po centrze z rzutu wolnego celną „główką” do remisu doprowadził Bartosz Kieliba. W końcówce przedłużonego o 4 min meczu, obfitującej w walkę i faule, wynik już się nie zmienił.

Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Wróbel 35, 1:1 Kieliba 77.

Warta: Lis – Wypych, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Biegański (57 Sanocki), Cierpka, Grobelny, Zulciak (62 Marciniak), Fadecki – Piceluk (72 Janicki).

Garbarnia: Cabaj – Pyciak, Czekaj, Kalemba (85 Garzeł), Pietras – Wróbel (82 Wójcik), Lech, Kostrubała (73 Masiuda), Kiebzak – Węsierski, Ogar.

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Masiuda, Węsierski.